Zastanawiałaś się, jakie możesz mieć operacje, jeśli nie masz ukończonych 18 lat? Przedstawimy zabiegi upiększające, które nastolatki robią najczęściej.

Wiele nastolatek marzy o operacji plastycznej, jednak dopóki są niepełnoletnie, zgodę na zabieg muszą wydać rodzice. To oczywiście nie jedyna przeszkoda. Kolejnym utrudnieniem jest kwestia finansowa – raczej niewiele młodych dziewczyn dysponuje tak dużymi oszczędnościami, by móc sobie na to pozwolić. W naszym kraju jest to wciąż temat tabu, a osoba która zdecyduje się na zabieg najczęściej otrzymuje łatkę pustej, dlatego tak wiele celebrytek wypiera się ingerowania w swoją urodę. ?Dopuszczalne? są jedynie korekta nosa oraz odstających uszu, ale jakie inne zabiegi są jeszcze popularne wśród nastolatek (nie tylko w Polsce)? Sprawdźmy!

1. Korekta nosa. Jest ona wykonywana dość często. Jeśli nie ma się większych problemów z oddychaniem i przegrodą nosową, taką operację można zrobić już po 14 roku życia, jednak z powodu dorastania, tę operację robi się najczęściej u osób w wieku 17-18 lat. Może ona dotyczyć całkowitej zmiany kształtu lub niewielkiej korekty nosa. Trzeba się jednak liczyć z tym, że taka operacja jest bardzo kosztowna. W dobrym, sprawdzonym gabinecie możesz zapłacić około 8.000 zł, jednak ceny różną się w zależności od kliniki.

2. Korekta odstających uszu. W tym przypadku zabieg mogą mieć nawet dzieci w wieku 10 lat. Do poddania się tej operacji w wieku nastoletnim nie ma większych przeciwwskazań. Cena zabiegu to około 3000 zł.

3. Powiększanie lub pomniejszanie piersi. To dosyć często wykonywana operacja wśród nastolatek (szczególnie za granicą). To operacja o podwyższonym ryzyku, która może wpłynąć niekorzystnie na możliwość karmienia piersią w przyszłości. Cena pomniejszania to około 8000 zł. Natomiast cena powiększania to aż 14000 zł.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

2 KOMENTARZE

  1. 18lat to idealny moment żeby zacząć swoją przygodę z medycyną estetyczną, skutecznie zapobiegać powstawaniu zmarszczek jak najwcześniej także systematycznie dbać o usta i pięknie je modelować na większe

  2. Miałam robioną operacje powiększania piersi + kwas hiauronowy (nie mam pojęcia czy dobrze napisałam) na usta. Mam niecałe 17 lat i w Austrii wiele takich operacji jest już od 15 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here