Zastanawiałaś się, jakie możesz mieć operacje, jeśli nie masz ukończonych 18 lat? Przedstawimy zabiegi upiększające, które nastolatki robią najczęściej.

Wiele nastolatek marzy o operacji plastycznej, jednak dopóki są niepełnoletnie, zgodę na zabieg muszą wydać rodzice. To oczywiście nie jedyna przeszkoda. Kolejnym utrudnieniem jest kwestia finansowa – raczej niewiele młodych dziewczyn dysponuje tak dużymi oszczędnościami, by móc sobie na to pozwolić. W naszym kraju jest to wciąż temat tabu, a osoba która zdecyduje się na zabieg najczęściej otrzymuje łatkę pustej, dlatego tak wiele celebrytek wypiera się ingerowania w swoją urodę. ,,Dopuszczalne” są jedynie korekta nosa oraz odstających uszu, ale jakie inne zabiegi są jeszcze popularne wśród nastolatek (nie tylko w Polsce)? Sprawdźmy!

Jakie operacje plastyczne mogą mieć nastolatki?

1. Korekta nosa

Jest ona wykonywana dość często. Jeśli nie ma się większych problemów z oddychaniem i przegrodą nosową, taką operację można zrobić już po 14 roku życia, jednak z powodu dorastania, tę operację robi się najczęściej u osób w wieku 17-18 lat. Może ona dotyczyć całkowitej zmiany kształtu lub niewielkiej korekty nosa. Trzeba się jednak liczyć z tym, że taka operacja jest bardzo kosztowna. W dobrym, sprawdzonym gabinecie możesz zapłacić około 8.000 zł, jednak ceny różną się w zależności od kliniki.

2. Korekta odstających uszu

W tym przypadku zabieg mogą mieć nawet dzieci w wieku 10 lat. Do poddania się tej operacji w wieku nastoletnim nie ma większych przeciwwskazań. Cena zabiegu to około 3000 zł.

3. Powiększanie lub pomniejszanie piersi

To dosyć często wykonywana operacja wśród nastolatek (szczególnie za granicą). To operacja o podwyższonym ryzyku, która może wpłynąć niekorzystnie na możliwość karmienia piersią w przyszłości. Cena pomniejszania to około 8000 zł. Natomiast cena powiększania to aż 14000 zł.

operacje plastyczne dla nastolatek

4. Liposukcja

Najczęściej nastolatki robią liposukcję tłuszczu z brzucha. Cena to około 7000 zł. Wykonanie tego zabiegu warto przemyśleć kilka (kilkanaście?) razy. W końcu o wiele taniej i bezpieczniej, choć wolniej, można pozbyć się tłuszczu za pomocą zdrowej diety i ćwiczeń.

5. Redukcja rozstępów na piersiach i udach

Jest to zabieg laserowy, czasami robiony przez nastolatki. Cena jednego zabiegu to około 1600zł, jednak dla widocznych efektów konieczne jest najczęściej jego powtórzenie. Redukcja zmian skórnych nie zapobiegnie oczywiście powstawaniu nowych śladów w przyszłości (na skutek zmiany wagi lub ciąży), dlatego lepszym rozwiązaniem jest zapobieganie ich pojawianiu się (picie wody, kremy, masaże, dieta i ruch).

6. Botoks ust

Cena to około 1500 zł. Zabieg ten jest już dość popularny w Polsce i coraz więcej nastolatek pragnie iść śladami swoich idolek, które postanawiają upiększyć się w ten sposób.

Są to najczęściej wykonywane wśród nastolatek operacje plastyczne. Dopóki nie jesteście pełnoletnie, zgodę na zabieg muszą wydać rodzice, ale bez względu na to, czy macie od nich pozwolenie czy już skończyłyście 18 lat, dobrze się zastanówcie przed każdym zabiegiem. Jak wiadomo większość z nich wiąże się z ryzykiem komplikacji. Może również uzależniać, co najczęściej jest tragiczne w skutkach (patrz żywy Ken).

Chciałybyście mieć jakąś operację plastyczną? Piszcie w komentarzach!

Źródło zdjęć: Pexelshttp://www.dlanastolatek.pl

2 KOMENTARZE

  1. 18lat to idealny moment żeby zacząć swoją przygodę z medycyną estetyczną, skutecznie zapobiegać powstawaniu zmarszczek jak najwcześniej także systematycznie dbać o usta i pięknie je modelować na większe

  2. Miałam robioną operacje powiększania piersi + kwas hiauronowy (nie mam pojęcia czy dobrze napisałam) na usta. Mam niecałe 17 lat i w Austrii wiele takich operacji jest już od 15 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj