Pexels

Zastanawiasz się czy powinnaś skorzystać z pomocy psychologa? Ten wpis z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję!

Boisz się skorzystać z pomocy psychologa, nie wiesz czy na pewno masz powody, żeby tam się udać? W tym wpisie przyjrzyjmy się, z jakimi problemami KONIECZNIE powinnaś umówić się na wizytę psychologiczną.

Kiedy warto pójść do psychologa?

1. Kiedy często miewasz dołki i dużo negatywnych myśli

Negatywne myśli, brak chęci do wyjścia z domu ze znajomymi, ciągłe dołki, skłonność do płaczu i to niekoniecznie z jakiegoś powodu to wystarczające objawy, aby wybrać się do psychologa. Mogą wskazywać na wiele różnych zaburzeń, np. depresję. Pamiętaj, że psycholog pomoże Ci się uporać z ciągłym poczuciem smutku.

2. Kiedy w ostatnim czasie przeżyłaś przykrą sytuację (śmierć, choroba kogoś bliskiego)

Smutne i tragiczne przeżycia dla wielu z nas są bardzo trudne. Nawet jeśli z początku nie odczuwasz potrzeby pomocy ze strony specjalisty, zawsze warto wziąć pod uwagę taką wizytę. Dzięki temu będzie Ci łatwiej uporać się z sytuacją, a zdarzenie nie przerodzi się w traumę do końca życia.

3. Kiedy źle się czujesz w swoim ciele

Czujesz się źle sama ze sobą? Masz dosyć swojego odbicia w lustrze? Planujesz głodówki, aby lepiej się czuć? To są alarmy, które świadczą o tym, że jak najszybciej powinnaś poradzić się psychologa.

4. Kiedy masz problemy w szkole lub w domu

Jeżeli nie radzisz sobie z nauką, mimo iż bardzo się starasz, nie dogadujesz się z rodzicami albo masz trudną sytuację w domu, psycholog może okazać się potrzebny.

5. Kiedy zauważasz, że jesteś od czegoś uzależniona

Nie możesz powstrzymać się od picia alkoholu, korzystania z telefonu czy grania na komputerze? Nie bagatelizuj tego i udaj się do psychologa. Im szybciej to zrobisz, tym łatwiej Ci będzie uporać się z uzależnieniem.

Pamiętaj, aby nie bagatelizować swoich problemów. Jeżeli źle się czujesz, warto umówić się chociaż na jedną wizytę. Bardzo często okazuje się, że z drobnego problemu narastają większe, a potem trudniej jest je naprawić. Nie bój się psychologa, jego zadaniem jest Ci pomóc. Powodzenia!

Czytaj także: Jak zwiększyć swoją pewność siebie?

Źródło: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj