Poznaj kobiece nawyki, które mają negatywne skutki dla Twojej urody i zdrowia.

My, kobiety dla urody potrafimy wiele wycierpieć. W pogoni za idealnym wyglądem godzimy się na wiele, często nie myśląc o konsekwencjach. W tym wpisie przedstawiamy kobiece nawyki, które mają negatywne skutki. Też je stosujesz?

Stylizacja włosów na gorąco. Tak to już w jest, że posiadaczki prostych włosów marzą o bujnych lokach i odwrotnie. Z tego powodu bardzo często sięgamy po lokówkę i prostownicę, a dodatkowo używamy suszarki do włosów. W ten sposób wysuszamy włosy, które stają się osłabione i zaczynają wypadać i puszyć się oraz elektryzować, a nawet kruszyć!

Nadmierne opalanie się. Choć moda na opalone ciało na szczęście pomału przemija, to nadal możemy spotkać wiele fanek czekoladowej skóry. Opalone ciało wygląda korzystniej, szczególnie jeśli mamy parę nadprogramowych kilogramów. Niestety grozi to oparzeniami, szybciej pojawiającymi się zmarszczkami i czerniakiem.

Noszenie opiętych ubrań. Spodnie typu skinny są bardzo modne. Niestety ich noszenie przyczynia się do powstawania cellulitu i żylaków. Z kolei noszenie gorsetów, czy wyszczuplającej bielizny uciska żołądek, co powoduje wzdęcia i spowalnia proces trawienia.

Nakładanie na paznokcie hybrydy lub żelu. Mimo tego, że ułatwia nam to życie, to niestety nie jest zdrowe przy dłuższym stosowaniu. Do ściągnięcia hybrydy potrzebny jest aceton, który osłabia płytkę paznokcia.

Noszenie obcasów. Choć dodają one seksapilu i centymetrów, to ich noszenie wpływa niekorzystnie na stopy (halluksy), kręgosłup (bóle) oraz nogi (żylaki).

Czytaj także: Nawyki, które źle działają na Twoją skórę

Kobiece nawyki

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj