pielęgnacja skóry

Poznaj nawyki, które źle działają na Twoją skórę.

Każda z nas marzy o pięknej skórze, niestety czasami same sobie szkodzimy, nawet o tym nie wiedząc. W tym wpisie znajdziesz 6 nawyków, które źle działają na Twoją skórę.

1. Zbyt mała ilość snu. Kiedy śpisz zbyt krótko, Twoja skóra nie ma wystarczającej ilości czasu na regenerację. Z tego powodu może nie zdążyć wchłonąć wszystkich składników z kremu, który nakładasz na twarz, a także wydalić toksyn, które nagromadziły się na niej w ciągu dnia. Naukowcy zalecają spać minimum 6 godzin.

2. Pomijanie demakijażu. Jeśli niedokładnie zmywasz makijaż (lub nie robisz tego wcale!) to zatykasz w ten sposób pory, co jest prostą drogą do powstawania wyprysków na buzi.

3. Korzystanie z solarium. Moda na solarium na szczęście przemija, ale nadal możemy spotkać dziewczyny, które z niego korzystają. Choć w młodym wieku skutki nie są widoczne, to po kilku latach pojawiają się zmarszczki. Warto też pomyśleć o ryzyku zachorowania na czerniaka, które wzrasta jeśli narażamy naszą skórę na działanie promieniowania UV.

4. Gorące prysznice. Która z nas ich nie lubi? Niestety działają one niekorzystnie na skórę, szczególnie jeśli mamy słabe naczynka. Pod wpływem zbyt wysokiej temperatury mogą zacząć one pękać.

5. Wyduszanie krostek. Choć dla wielu z nas jest to praktycznie odruch bezwarunkowy, to wyciskanie lub drapanie krostek na buzi jest złym nawykiem. Prowadzi do rozprzestrzeniania się bakterii, powstawania blizn i wydłuża cały proces gojenia się.

6. Zbyt mała ilość wody. Żeby odpowiednio nawilżyć skórę nie wystarczy stosowanie kremów. Trzeba działać również od środka. Skóra bez wody staje się wiotka, co wygląda bardzo nieestetycznie.

Polecamy: Sposoby na gładką, nawilżoną skórę

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj