Poznaj niesamowite zastosowania mąki ziemniaczanej. Od dziś przestanie Ci się ona kojarzyć jedynie z jedzeniem.
Kosmetyczne zastosowania mąki ziemniaczanej
#1. Sposób na nieświeże włosy
Gdy nie masz czasu na umycie włosów, po prostu wetrzyj odrobinę mąki w miejsca, gdzie są one przetłuszczone. Ta metoda, najlepiej sprawdzi się na jasnych włosach, lecz jeśli masz ciemne kosmyki, to również możesz skorzystać z tego sposobu. Warunkiem jest jednak to, że użyjesz niewielką ilość mąki i dobrze ją rozetrzesz lub wymieszasz ją z niewielką ilością gorzkiego kakao, by nie odznaczała się na włosach. Stosując tę metodę, unikaj wystawiania głowy na deszcz 🙂
#2. Matujący puder
Nawet jeśli masz cerę trądzikową, mąka sprawdzi się świetnie, jako puder transparentny. Skóra nie będzie się świecić, a makijaż zostanie utrwalony.
Zalety pudru z mąki ziemniaczanej:
- nie podrażnia;
- nie zatyka porów;
- odpowiednio rozprowadzona, nie pozostawia białych śladów na twarzy i wtapia się w jej koloryt;
- wygładza skórę;
- jest bardzo tania (za 0.5 kg zapłacisz około 3 złote) i wydajna;
- nie wchodzi w reakcje z filtrami;
- jako puder jest w 100% naturalna i delikatna.
#3. Antyperspirant
Miejsca, gdzie Twój antyperspirant nie daje sobie rady, albo nie jest dla nich przeznaczony, oprósz trochę mąką. Wchłonie ona wilgoć i pozwoli pozostać skórze suchą, gładką i zabezpieczoną.
#4. Matowy lakier do paznokci
Dodaj do jakiegokolwiek zwykłego lakieru odrobinę mąki, a po pomalowaniu nim paznokci stanie się on matowy.
#5. Wygładzenie włosów
Mąka dodana do maski albo odżywki, wspaniale wygładzi włosy i zapobiegnie puszeniu. Wystarczy, że zmieszasz ze sobą tylko po łyżce tych produktów (mąka spęcznieje i znacznie zwiększy objętość).
#6. Pogrubienie rzęs i brwi
Jeśli chcesz, by Twoje rzęsy lub brwi stały się grubsze, przed pomalowaniem, oprósz je mąką. Efekty może nie będą spektakularne, ale powinnaś zauważyć różnicę.
#7. Na podrażnienia i otarcia
Nałożona na ranę, wchłonie wilgoć, zapobiegnie sklejaniu się skóry i przyspieszy proces regeneracji.
#8. Maseczka do twarzy
Zmieszaj mąkę z woda, aż uzyskasz konsystencję papki i nałóż na twarz na 20 minut, po czym zmyj ją ciepłą wodą. Jej działanie: ściąga pory, łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne, reguluje prace gruczołów łojowych, oczyszcza rozszerzone pory skóry i działa na wągry.
Jakie proporcje powinny mieć woda i mąka by maseczka była dobra?
Weź czubatą łyżkę stołową mąki i do niej, tak na oko, dolewaj po odrobinie wody, by w efekcie maseczka nie wyszła ani za gęsta, ani za rzadka.
Bardzo fajne sposoby! Mam tylko pytanie: czy mąkę ziemniaczaną lepiej dodać się do odżywki, którą się spłukuje czy tą po umyciu na mokre włosy?
Do tej, którą się spłukuje 😉