Wielkie Płaszcze w świetnej formie – druga część fantastycznej serii już w księgarniach!

Debiutancka książka Sebastiena de Castella, a zarazem pierwsza część czterotomowej serii ,,Wielkie Płaszcze”, spotkała się z fantastycznym przyjęciem czytelników i krytyków. Czas na kolejną część serii. Kto jeszcze nie poznał walecznych, przeżywających nadzwyczajne przygody legendarnych wędrownych trybunów, ma ku temu świetną okazję. Do księgarń trafiła właśnie druga część serii, zatytułowana ,,Cień rycerza„.

Znana już z pierwszego tomu Tristia to kraj przeżarty intrygami i korupcją. Wielkie Płaszcze – legendarni wędrowni trybuni zostali uznani za zdrajców i napiętnowani. Przedtem zapowiedzieli, że w królestwie nastanie sprawiedliwość. Idealista, młody król Paelis nie żyje. Zanim jednak jego głowę zatknięto na żerdzi, ten zobowiązał każdego ze swoich stu czterdziestu czterech trybunów do wykonania innej misji.

Pierwszy kantor Falcio val Mond wraz z przyjaciółmi – Kestem i Brastim – wypełnił ostatnie zadanie króla. Odnalazł jego czaroity. Cóż, tak naprawdę jeden z czaroitów, który zresztą okazał się czymś zupełnie innym, niż można się było spodziewać. Teraz misja Wielkich Płaszczy polega na ochronie czaroitu – dziewczyny! Nie byłoby z tym większego kłopotu, gdyby na ich drodze nie stali dashini. Owiani legendą asasyni i książęta, którzy zrobią wszystko, aby zachować władzę w swoich rozbitych księstewkach. Na domiar złego Falcia zabija powoli jakaś trucizna, więc może nie ma już co wspominać o kolejnym zagrożeniu: Lamencie Wielkich Płaszczy.

Tak jak jego bohaterowie, Sebastien de Castell bez wątpienia jest świetnej formie. ,,Cień rycerza” zaskakuje i porywa, a pełnokrwiste postaci i rozpędzająca się w zawrotnym tempie akcja wciągają czytelnika bez reszty w niezwykły świat ,,Wielkich Płaszczy”.

,,Sama radość – sequel lepszy niż część pierwsza. Pierwszorzędna opowieść, pierwszorzędna przygoda, pierwszorzędna książka i kropka!” – Conn Iggulden, autor bestsellerowej serii ,,Imperator”

Zamów: http://bit.ly/cienrycerza

Dowiedz się więcej na: www.decastell.pl

Książka ,,Cień rycerza"

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj