Wielkie Płaszcze w świetnej formie ? druga część fantastycznej serii już w księgarniach!

Debiutancka książka Sebastiena de Castella, a zarazem pierwsza część czterotomowej serii ?Wielkie Płaszcze?, spotkała się z fantastycznym przyjęciem czytelników i krytyków. Czas na kolejną część serii. Kto jeszcze nie poznał walecznych, przeżywających nadzwyczajne przygody legendarnych wędrownych trybunów, ma ku temu świetną okazję ? do księgarń trafiła właśnie druga część serii zatytułowana ?Cień rycerza?.

Znana już z pierwszego tomu Tristia to kraj przeżarty intrygami i korupcją. Idealista, młody król Paelis nie żyje, a Wielkie Płaszcze ? legendarni wędrowni trybuni, którzy zaprowadzali w królestwie sprawiedliwość ? zostali uznani za zdrajców i napiętnowani. Zanim jednak głowę Paelisa zatknięto na żerdzi, ten zobowiązał każdego ze swoich stu czterdziestu czterech trybunów do wykonania innej misji.

Pierwszy kantor Falcio val Mond wraz z przyjaciółmi ? Kestem i Brastim ? wypełnił ostatnie zadanie króla: odnalazł jego czaroity. Cóż, tak naprawdę jeden z czaroitów, który zresztą okazał się czymś ? a właściwie kimś ? zupełnie innym, niż można się było spodziewać. Teraz misja Wielkich Płaszczy polega na ochronie czaroitu? dziewczyny! Nie byłoby z tym większego kłopotu, gdyby na ich drodze nie stali dashini ? owiani legendą asasyni ? i książęta, którzy zrobią wszystko, by zachować władzę w swoich rozbitych księstewkach. Na domiar złego Falcia zabija powoli jakaś trucizna, więc może nie ma już co wspominać o kolejnym zagrożeniu: Lamencie Wielkich Płaszczy?

Tak jak jego bohaterowie, Sebastien de Castell bez wątpienia jest świetnej formie. ?Cień rycerza? zaskakuje i porywa, a pełnokrwiste postaci i rozpędzająca się w zawrotnym tempie akcja wciągają czytelnika bez reszty w niezwykły świat ?Wielkich Płaszczy?.

?Sama radość ? sequel lepszy niż część pierwsza. Pierwszorzędna opowieść, pierwszorzędna przygoda? pierwszorzędna książka i kropka!? ? Conn Iggulden, autor bestsellerowej serii ?Imperator?

Zamów: http://bit.ly/cienrycerza

Dowiedz się więcej na: www.decastell.pl

Książka ,,Cień rycerza"

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here