Wydawnictwo Initium zapowiada kolejną serię fantasy ? Kroniki Ocalałych autorstwa Mary E. Pearson. Pierwsza powieść z cyklu ? Fałszywy pocałunek ? ukaże się w Polsce już 2 sierpnia.

Niewątpliwie warto było czekać. Tutaj nie ma miejsca na nudę, a historia od początku kryje szereg niedopowiedzeń. Ciekawość czytelnika wzrasta, wyobraźnia pracuje, gdy wkracza w świat zupełnie inny niż te, które znamy już z powieści tego gatunku. Autorka odbiega od schematów, w jej przestrzeni poruszamy się wśród Cyganów, indiańskich zwyczajów ? i nie tylko.

Główna bohaterka ? księżniczka Lia ? jest pierwszą córką domu Morrighanów, królestwa przesiąkniętego tradycją, poczuciem obowiązku i opowieściami o minionym świecie. W dniu swojego ślubu ucieka, uchylając się od swej roli ? pragnie wyjść za mąż z miłości, a nie w celu zapewnienia sojuszu politycznego. Ścigana przez licznych łowców, znajduje schronienie w odległej wsi, gdzie rozpoczyna nowe życie. Gdy do wioski przybywa dwóch przystojnych nieznajomych, w Lii rodzi się nadzieja. Nie wie, że jeden z nich jest  odtrąconym księciem, a drugi to zabójca. Wszędzie czai się podstęp. Lia jest bliska odkrycia niebezpiecznych tajemnic i jednocześnie odkrywa, że się zakochuje.

Wielowątkowość, tajemnica, zgrabnie wykreowana intryga, a wszystko to na tle odmiennych kulturowo narodów i różnorodnych pejzaży.

Książka ,,Fałszywy pocałunek"

Rankingi, w których znalazł się Fałszywy pocałunek:

? YALSA Najlepszy Wybór Nastolatków 2015

? Najlepsze Książki dla Nastolatków Indigo 2014

? Lista Książek Lone Star 2015

? Lista TAYSHAS 2015 

? Dziesięć Najlepszych Powieści Miłosnych Booklist

? Nominacja do Goodreads Choice Awards 2014

? Nominacja do YALSA BFYA 2014

? Wyróżnienie Kirkus

? Książki, które Cię Zachwycą 2014 NYPL

? Ulubione Książki 2014 Kirkus/Leila Roy

? Najlepsza Fikcja Dla Młodych Dorosłych YALSA 2015

? Najlepsza Dziesiątka 2014

Ponad 300 000 egzemplarzy sprzedanych w USA!

Książkę można zamówić przed premierą w salonach Empik: http://www.empik.com/kroniki-ocalalych-tom-1-falszywy-pocalunek-pearson-mary-e,p1144179850,ksiazka-p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here