Przedstawiamy Wam książkę wydawnictwa Insignis, pt. ,,Młody świat”, która niedawno miała swoją premierę!

Książka ?Młody świat? to opowieść o losach nastolatków w chylącym się ku ostatecznemu upadkowi Nowym Jorku. Jej autorem jest Chris Weitz ? nominowany do Oscara reżyser takich filmów, jak ?Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu?, ?Był sobie chłopiec?, ?Złoty kompas? czy ?American Pie?.

Opis książki:

Witaj w Nowym Jorku ? mieście rządzonym przez nastolatków

Tajemnicza epidemia zmiotła z powierzchni Ziemi dorosłych i dzieci, oszczędzając jedynie nastolatków. By przetrwać w chylącym się ku upadkowi świecie, młodzi łączą się w plemiona. Jefferson, mimowolny przywódca grupy zamieszkującej okolice Placu Waszyngtona oraz Donna ? obiekt jego skrywanej miłości ? każdego dnia stawiają czoła niebezpieczeństwom postapokaliptycznego chaosu, świadomi, że ich dni są policzone.

Gdy jeden ze współplemieńców wpada na trop lekarstwa, które pozwoli im się wymknąć nieuchronnej śmierci, pięcioro nastolatków wyrusza na ryzykowną ekspedycję. W drodze do celu będą musieli pokonać terytoria opanowane przez gangi, fanatyków i bojówki; ich wędrówkę będą znaczyły wymiany ognia, ucieczki, cierpienie i śmierć. Czy młodym bohaterom uda się ocalić wymierającą populację? Jakie mroczne zakamarki ludzkiej psychiki odkryją podczas tej ryzykownej eskapady?

,,Młody świat to bohaterowie, którzy pozostają w pamięci, oraz opowieść tak świeża i wartka jak w Niezgodnej” ? James Patterson

,,Trzymająca w napięciu postapokaliptyczna powieść, od której trudno się oderwać” ? Stephen Chbosky

?Młody świat? to pełnokrwista postapokalipsa ? mocna, przemawiająca do wyobraźni i bardzo autentyczna. Chris Weitz, mimo że adresuje książkę do młodego czytelnika, nie stosuje taryfy ulgowej i nie wybiela na siłę świata, w którym przemoc, zło i śmierć to nieodłączny element codzienności. ?Młody świat? to jednocześnie poruszająca opowieść o miłości rodzącej się niejako na progu śmierci ? a także zdradzie i przebaczeniu. Prowadzona z dwóch perspektyw narracja (Donna i Jefferson) jeszcze bardziej dynamizuje akcję, której rozwój i zaskakujące zwroty kojarzą się z najlepszymi filmami sensacyjnymi i thrillerami. I tak ma być, bowiem Chris Weitz pisał ?Młody świat? z myślą o jego późniejszej ekranizacji ? na którą niecierpliwie czekamy!

Książka do nabycia w promocyjnej cenie tutaj: http://bit.ly/mlody-swiat

Książka ,,Młody świat"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here