Twoje paznokcie są łamliwe? Poznaj 3 najpopularniejsze tego przyczyny!

Długie i zadbane paznokcie to marzenie wielu dziewczyn, jednak nie zawsze ten cel jest łatwy do osiągnięcia. Kiedy paznokcie zaczynają się łamać, pielęgnowanie ich staje się trudniejsze. W tym wpisie przedstawiamy 3 najpopularniejsze przyczyny łamania paznokci – sprawdź, czy któraś z nich nie dotyczy Ciebie.

Łamliwe paznokcie – 3 popularne przyczyny

1. Niedobór witamin. Kiedy brakuje nam witamin, często odbija się to na naszym samopoczuciu oraz wyglądzie. Pojawia się zmęczenie, bladość skóry, włosy zaczynają wpadać, a paznokcie stają się łamliwe. Odpowiednia dieta, bogata w składniki odżywcze, może w tym wypadku zdziałać cuda.

2. Zbyt częste malowanie. Choć lakier do paznokci sam w sobie nie szkodzi mocno naszym płytkom, to już zmywacz (szczególnie ten z acetonem) bardzo je osłabia. W takiej sytuacji należy możliwie ograniczyć jego użycie do minimum.

3. Nieodpowiednia długość. Dziewczyny, które mają miękką płytkę powinny dobrać bezpieczną dla siebie długość paznokci. Warto też zaopatrzyć się w odżywkę wzmacniającą i nakładać warstwę pod lakier.

Polecamy: Żel kontra hybryda ? co wybrać?

Źródło zdjęć: Pixabay | Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj