Marzy Ci się idealny manicure i zastanawiasz się co będzie lepsze – żel czy hybryda? W tym wpisie porównujemy obie te metody, abyś mogła wybrać odpowiednią dla siebie!

Zwykłe lakiery do paznokci pomału przechodzą do lamusa, ich miejsce zajmują produkty bardziej wytrzymałe, szybciej schnące i zapewniające ładniejszy efekt końcowy. Mowa oczywiście o hybrydach oraz żelu. O ich przewadze nad tradycyjnymi lakierami chyba nie trzeba nikomu przypominać. W tym wpisie pomożemy Ci zdecydować, co będzie dla Ciebie lepsze – żel czy hybryda.

Żel kontra hybryda - co wybrać?

Cena

Jeżeli chodzi o koszty, to nałożenie żelu kosztuje nieco więcej niż nałożenie hybrydy.

Kondycja paznokci

Hybryda przeznaczona jest dla paznokci o dobrej kondycji i twardej płytce. Z kolei żel mocno utwardza, dlatego dziewczyny, które mają paznokcie o słabej kondycji, rozdwajających się końcówkach i miękkiej płytce powinny się na niego zdecydować.

Trwałość lakieru

Żel z reguły utrzymuje się na paznokciach nieco dłużej niż hybryda, ale znaczenie ma w tym wypadku również kondycja paznokci i to, jak się z nimi obchodzimy (pamiętaj, żeby chronić dłonie przed działaniem środków chemicznych).

Przedłużanie paznokci

Choć przedłużanie paznokci za pomocą lakierów hybrydowych jest możliwe, to mamy tu pewne ograniczenia, takie jak długość czy wytrzymałość. Jeżeli zależy nam na przedłużeniu naszych naturalnych paznokci to pewniejszy będzie żel.

Polecamy: Super pomysły na wiosenne paznokcie!

Żel kontra hybryda - co wybrać?

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj