Opadający i tracący jędrność biust może wyglądać atrakcyjnie, jeśli dobierzesz do niego odpowiedni rodzaj stanika. Markowe sklepy z bielizną oferują biustonosze podnoszące piersi i nadające im odpowiedniego kształtu. Wśród wszystkich modeli największym zainteresowaniem cieszą się biustonosze push-up. Wszystko dzięki ich dodatkowej funkcji – optycznemu powiększeniu piersi.

Aby Twoja stylizacja w takim wydaniu wyglądała estetycznie, musisz dowiedzieć się, jak właściwie dobrać ten rodzaj biustonosza zbierającego. Wskazówek, jakie znajdziesz poniżej, udzieliła nam brafitterka Ola Mierzejewska współpracująca z ESOTIQ.

Jak dopasować biustonosz podnoszący biust?

Aby biustonosz podnoszący mógł spełnić swoją funkcję, w sklepie z bielizną damską należy wybrać odpowiedni model. Zwróć więc uwagę na kilka kwestii.

  • Rozmiar stanika musi być dobrany do Ciebie bardzo precyzyjnie. Kupując biustonosze w sklepie z bielizną online, przed złożeniem zamówienia skorzystaj z tabelki rozmiarów. Znajdziesz w niej wszystkie dane konkretnego modelu. Porównując je do swoich wymiarów, będziesz w stanie wybrać prawidłowy rozmiar. Nie musi się on pokrywać z tym, jakie zazwyczaj kupujesz. Szczególnie ważne jest, aby piersi mogły schować się całe w miseczce. Z kolei zbyt luźna garderoba spowoduje brak podparcia dla biustu i jej przesuwanie się pod ubraniem.
  • W biustonoszach zbierających i podnoszących świetnie sprawdzają się ramiączka o szerokim rozstawie. W ten sposób zapewniają lepsze podtrzymanie dla biustu. Dają też większy komfort noszenia, zwłaszcza w przypadku większych piersi.
  • Mocniej zabudowane miseczki dadzą lepszy efekt. Wśród wszystkich zaś najlepiej sprawdzają się miseczki w stanikach push-up. To za sprawą konstrukcji, uwzględniającej dodatkową, specjalną wkładkę. Dzięki niej biust wydaje się większy, jest podniesiony i ładnie wyeksponowany. To dobra opcja dla małych piersi.

Rodzaje biustonoszy podnoszących biust

W sklepach z bielizną część oferowanych biustonoszy ma dodatkową funkcję zbierania i podnoszenia piersi. Dzięki temu nadaje im ładny kształt nawet przy utracie ich pierwotnej jędrności. Propozycje można podzielić na kilka rodzajów.

  • Biustonosze typu plunge – w tych modelach ramiączka są szeroko rozstawione. Dzięki temu są świetnym stanikiem zbierającym cały biust. Dodatkowo dobrze go podtrzymuje, dając poczucie komfortu i wygody. Dekolt w stylizacjach z takim stanikiem w roli głównej wygląda bardzo atrakcyjnie.
  • Biustonosze typu balkonetka – ich konstrukcja jest zwykle 2-lub 3-częściowa i tworzy z miseczki rodzaj koszyka. Taka budowa pozwala na podniesienie i ładne uformowanie biustu.
  • Biustonosz typu full cup – to stanik o mocno zabudowanych miseczkach, dedykowany kobietom o większym rozmiarze piersi. Jego kilkuczęściowa konstrukcja pozwala na zebranie biustu i lekkie uniesienie. Prawidłowe podtrzymane zapewniają masywniejsze, szeroko rozstawione ramiączka.
  • Biustonosze push-up – to zdecydowanie najchętniej wybierane biustonosze podnoszące. Przeznaczone są przede wszystkim dla mniejszych i drobniejszych piersi. W dolnej części miseczek są bowiem wszyte specjalne wkłady, np. z gąbki. Ich zadaniem jest dodatkowe podniesienie biustu i jego optyczne powiększenie. Dzięki niemu nawet niewielkie piersi wyglądają bardzo atrakcyjnie w ubraniach z większym dekoltem.

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się na temat sposobu dopasowywania do siebie staników zbierających i podnoszących, zajrzyj do artykułu: Jaki biustonosz zbierający i podnoszący?

Stanik push-up: optymalny wybór

Spośród wszystkich modeli staników dostępnych w markowych sklepach internetowych z bielizną, to biustonosze push-up cenione są przez kobiety najbardziej.

Jego podstawowymi zadaniami jest zebranie biustu, wymodelowanie go i maksymalne podniesienie. Z tego powodu jest w stanie przywrócić odpowiedni kształt nawet piersiom, które z czasem utraciły swoją jędrność. Zalety tego stanika wynikają z jego konstrukcji. Dość sztywne miseczki są osadzone blisko siebie. W środku znajduje się dodatkowe usztywnienie – wkład wykonany z gąbki, materiału, silikonu albo żelu. To właśnie na nim może dodatkowo wesprzeć się biust. W ten sposób nawet małe piersi zostają wypchnięte do góry. Taka budowa stanika i ułożenie piersi nie powoduje dyskomfortu podczas noszenia.

Biustonosze push-up wykorzystuje się do wyeksponowania dekoltu w eleganckich, wieczorowych kreacjach. Równie dobrze sprawdzają się w codziennych stylizacjach. Ze względu na swój kształt, pozwalają zniwelować różnice w przypadku mocno asymetrycznych piersi. Model ten w sklepach z bielizną damską dostępny jest w praktycznie wszystkich rozmiarach, co czyni go jeszcze bardziej uniwersalnym.

Podsumowanie: jak i dlaczego wybrać biustonosz podnoszący biust?

Spośród wszystkich dostępnych w sklepach internetowych z bielizną modeli staników podnoszących i zbierających, biustonosz push-up jest uniwersalny i optymalny. Nie tylko podnosi piersi, ale również je modeluje i niweluje ewentualne nierówności. Stanik push-up sprawdza się doskonale w przypadku małego biustu. Konstrukcja ze specjalnymi, usztywnianymi wkładkami optycznie powiększa piersi nawet o kilka rozmiarów. Dzięki temu dekolt jest ładnie podkreślony i wyeksponowany.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj