aplikacja Douyin
aplikacja Douyin

Słyszałaś kiedyś o aplikacji Douyin? A może spotykasz się z tą nazwą po raz pierwszy? W tym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje, na jej temat!

  1. Czym jest aplikacja Douyin?
  2. Zalety i wady aplikacji Douyin
  3. Różnice pomiędzy Douyin a TikTokiem

Z aplikacji korzystamy każdego dnia. Ułatwiają nam one życie albo po prostu służą rozrywce. O tych najpopularniejszych, typu Facebook, Instagram, Twitter czy TikTok słyszeli wszyscy, ale istnieje wiele innych, które nie są aż tak znane. Przynajmniej w naszym kraju. Jedną z nich jest Douyin. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na jej temat.

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat aplikacji Douyin

Nazwa: Douyin APK

Kraj pochodzenia: Chiny

Czym jest aplikacja Douyin?

Douyin to chiński odpowiednik popularnego TikToka. Umożliwia swoim użytkownikom tworzenie, a także edytowanie i udostępnianie krótkich filmików. Zarówno jedna, jak i druga aplikacja ma tego samego twórcę, a nawet takie samo logo, dlatego istnieje między nimi wiele podobieństw.

Douyin (podobnie jak TikTok) umożliwia tworzenie 15-sekundowych filmików i dodawanie do nich ciekawych efektów w postaci ramek, filtrów, naklejek oraz wybranego podkładu muzycznego. Ponadto znajdziemy tam opcję transmisji na żywo, a także Q&A, często wykorzystywaną przez influencerów.

Zalety i wady aplikacji Douyin

Do głównych zalet Douyin zaliczyć można szeroki wybór efektów, intuicyjną i szybką nawigację. Użytkownicy cenią sobie także możliwość tworzenia transmisji na żywo oraz pytania i odpowiedzi (Q&A). Jeżeli chodzi o wady to do największych należy brak zaawansowanych opcji edycji i sporadyczne zawieszanie się aplikacji.

Różnice pomiędzy Douyin a TikTokiem

Choć zarówno Douyin, jak i TikTok mają tego samego twórcę i są do siebie bardzo podobne, nie są takie same. Zasadniczą różnicą jest dostępność aplikacji – pierwsza z nich przeznaczona jest dla użytkowników z Chin, druga – dla całego świata.

Co ciekawe, poprzez Douyin możemy wyszukiwać użytkowników TikToka, jednak w wynikach znajdziemy jedynie niezweryfikowane konta z podobnymi filmami. To samo dotyczy Tiktoka, aby znaleźć Douyina.

Z aplikacji Douyina korzystają przede wszystkim użytkownicy w wieku 24-30 lat, z kolei z TikToka młodsi – średnio 13-15 latkowie.

Czytaj także: 3 inspirujące blogi, które warto śledzić – CZĘŚĆ 2

TIKTOK wprowadza płatne subskrypcje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj