Dzięki makijażowi możemy optycznie zmienić odległość między oczami, a przy tym wyglądać zjawiskowo. Przygotowaliśmy dla Was porady, które pomogą Wam zrobić idealny makijaż.

Makijaż dla blisko i daleko osadzonych oczu

Makijaż dla blisko osadzonych oczu:

1. Kreska eyelinerem. Nie zaczynaj jej ciągnąć bezpośrednio od wewnętrznego kącika, gdyż to da odwrotny efekt od zamierzonego. Najlepiej zacznij od środka powieki. Na końcu kreski namaluj jaskółkę, która optycznie wyciągnie i powiększy twoje oko.

2. Cienie. Pamiętaj, że jeżeli chcesz, aby twoje oczy wyglądały na dalej osadzone, powinnaś rozświetlić wewnętrzny kącik twojego oka, dlatego w jego okolicach nałóż jasny cień. Zewnętrzny kącik przyciemnij, dzięki temu wyciągniesz swoje oko tak samo, jak za pomocą eyelinera. Przyciemnij dolną powiekę pamiętając, aby nałożyć cień do jej połowy, gdyż okolice wewnętrznego kącika powinny być rozświetlone.

3. Korektor. Jeżeli masz cienie pod oczami, zakamufluj je przy pomocy korektora. Dzięki temu, Twoja twarz nie będzie wyglądać na zmęczoną, a oczy wydadzą się większe.

4. Kredka. Jeżeli chcesz dodatkowo otworzyć i powiększyć swoje oko, pomaluj linie wodną białą kredką.

5. Brwi. Wydłuż je delikatnie na zewnątrz, ale nie wydłużaj ich w kierunku nosa.

6. Rzęsy. Na sam koniec starannie wytuszuj rzęsy. Możesz też użyć zalotki, aby optycznie otworzyć swoje oko.

Makijaż dla blisko i daleko osadzonych oczu

Makijaż dla daleko osadzonych oczu:

1. Kreska eyelinerem. W tym przypadku należy zacząć rysować kreskę od wewnętrznego kącika oka.

2. Cienie. Przy daleko osadzonych oczach, możesz zdecydowanie bardziej pobawić się z ciemnymi cieniami. Pamiętaj jednak, że wewnętrzny kącik nadal powinien zostać lekko rozświetlony, jednak możesz nałożyć w jego okolice ciemniejszy cień. Zewnętrzny kącik przyciemnij. Na środek powieki nałóż nieco jaśniejszy cień, aby oko nie wyglądało na ciężkie. Przyciemnij dolną powiekę, tak samo, jak w przypadku blisko osadzonych oczu.

3. Korektor. Tutaj należy postąpić tak samo, jak w przypadku poprzedniego makijażu. Cienie pod oczami wyglądają nieestetycznie i jeżeli mamy taką możliwość, powinniśmy je zakryć.

4. Kredka. Kolor kredki na linii wodnej zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Czarna kredka sprawi, że twoje oczy staną się mniejsze, jednak nadaje ona im również tajemniczości. Biała kredka optycznie powiększa i otwiera.

5. Rzęsy. Wytuszuj rzęsy oraz podkręć zalotką.

6. Brwi. Jeżeli masz taką możliwość, przedłuż ich linię delikatnie w stronę nosa. Nie wydłużaj ich na zewnątrz, gdyż da to odwrotny efekt.

Czytaj także: Makijażowe trendy na 2017 rok

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj