Źródło: Pinterest

Sprawdź, jak w prosty sposób zrobić samodzielnie manicure KROK PO KROKU.

Większość z nas uwielbia mieć zadbane dłonie i paznokcie, jednak regularne wizyty u kosmetyczki wiążą się z niemałymi kosztami. Na szczęście manicure możemy wykonać samodzielnie w domu, a efekt może być naprawdę spektakularny. W tym wpisie podpowiadamy, jak w prosty sposób go osiągnąć.

Manicure w domu KROK PO KROKU

Zacznijmy od tego, czego będziesz potrzebować do wykonania manicure w domu:

  • Pilniczek (najlepiej papierowy)
  • Drewniany patyczek lub metalowa szpatułka do skórek
  • Nożyczki do skórek
  • Ulubiony lakier do paznokci
  • Opcjonalnie: odżywka i oliwka
  • Zmywacz do lakieru + patyczek

Zanim przejdziesz do wykonywania manicure możesz wymoczyć dłonie w ciepłej wodzie, aby zmiękczyć skórki. Możesz także nałożyć specjalny preparat, służący do usuwania skórek.

preparat do skórek
Sally Hansen Instant Cuticle Remover, 16,99 zł
preparat do skórek
Eveline Nail Therapy, 8,99 zł
preparat do skórek
Lovely ByeBye Cuticles, 9,99 zł
preparat do skórek
Essence nail CUTICLE REMOVER, 8,90 zł

KROK 1: Pozbądź się skórek wokół paznokci

Bez względu na to, czy zdecydowałaś się zmiękczyć skórki w wodzie, czy użyłaś specjalnego preparatu, czy nie zrobiłaś żadnej z tych rzeczy, warto przed malowaniem odsunąć skórki, aby odsłonić większą część paznokcia. Dzięki temu manicure będzie również wyglądał bardziej estetycznie. W tym celu możesz się posłużyć drewnianym patyczkiem lub metalową szpatułką, a nadmiar naskórka wyciąć przy pomocy nożyczek.

KROK 2: Nadaj paznokciom pożądany kształt

Tutaj najlepiej jest użyć pilniczka, choć w niektórych przypadkach przydatne mogą się okazać cążki lub nożyczki do paznokci. Pilniczek jest jednak bardziej precyzyjny i delikatniejszy dla płytki, pod warunkiem, że piłujesz w jedną stronę.

KROK 3: Nałóż na paznokcie odżywkę

Zanim przejdziesz do malowania, możesz nałożyć na paznokcie odżywkę, która nie tylko wzmocni płytkę, ale również zabezpieczy ją przed ewentualnym odbarwieniem. Wybierz produkt odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb (np. zapobiegający rozdwajaniu się płytki lub utwardzający ją).

KROK 4: Nałóż 2 warstwy lakieru

Zanim przejdziesz do malowania, możesz zabezpieczyć skórki oliwką. Unikniesz dzięki temu nieestetycznych śladów, w razie gdybyś pędzelkiem nie zmieściła się na obszarze płytki. Nałóż pierwszą warstwę lakieru i poczekaj aż zaschnie. Jeżeli to konieczne, nałóż kolejną warstwę.

KROK 5: Zrób ostatnie poprawki

Jeżeli przez przypadek pomalowałaś lakierem również skórki, to przy pomocy patyczka zamoczonego w zmywaczu, delikatnie zmyj wszelkie ślady. Na sam koniec możesz też natłuścić skórki pielęgnacyjnym olejkiem, dzięki czemu paznokcie będą wyglądać jak z salonu kosmetycznego 🙂

Czytaj także: Skuteczne sposoby na piękne paznokcie

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj