Udało Ci się odnieść zwycięstwo w walce nad trądzikiem? Gratulujemy! Jednak często po walce zostają blizny. Jeśli i Ty borykasz się z problemem głębokich blizn potrądzikowych, sprawdź, jak mezoterapia może pomóc Ci odzyskać gładką cerę.
Wyleczenie ciężkiej postaci trądziku to nie lada osiągnięcie, które wymagało od Ciebie dyscypliny w pielęgnacji, być może przyjmowania leków, częstych (i kosztownych!) wizyt u dermatologa i kosmetyczki. Kiedy udało Ci się uporać ze stanem zapalnym, zamiast cieszyć się gładką skórą, widzisz na niej bruzdy. To bardzo frustrujące!
Głowa do góry – istnieją skuteczne sposoby na zredukowanie blizn potrądzikowych, a jednym z nich jest mezoterapia.
Mezoterapia igłowa a mikroigłowa – różnice
Mezoterapia mikroigłowa polega na wielokrotnym nakłuwaniu skóry w celu wywołania kontrolowanego stanu zapalnego. Osoba wykonująca zabieg używa w tym celu specjalnej maszyny wyposażonej w kartridż z igłami.
Z kolei mezoterapia igłowa wykorzystuje dodatkowo kwas hialuronowy lub inne substancje, które są wprowadzane do skóry za pomocą igły. Ten zabieg również jest polecany w leczeniu blizn potrądzikowych.
Jaki rodzaj mezoterapii wybrać? W decyzji pomoże Ci lekarz medycyny estetycznej. O różnych rodzajach mezoterapii przeczytasz więcej na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mezoterapia.
Czego możesz spodziewać się podczas zabiegu i tuż po nim?
Wizja nakłuwania twarzy nie należy do najprzyjemniejszych. Zastanawiasz się, czy mezoterapia boli? Z pewnością nie będzie to zabieg relaksacyjny. Będziesz odczuwać nakłucia, jednak wywołają one raczej dyskomfort niż ból.
Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej twarz może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te powinny ustąpić po maksymalnie 3 dniach. Jeśli więc w najbliższym czasie czeka Cię ważna impreza, lepiej przesuń zabieg na inny termin. Zwłaszcza że tuż po zabiegu nie zaleca się wykonywania makijażu.
Po mezoterapii igłowej możesz spodziewać się setek maleńkich grudek na twarzy i śladów po wkłuciach. Znikną one kilkadziesiąt godzin po wykonaniu zabiegu.
Efekty zauważysz po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać co 2-4 tygodnie.
Czy każdy może poddać się mezoterapii?
Zanim chwycisz za telefon, by umówić się na zabieg mezoterapii, sprawdź, czy nie należysz do osób, u których zabieg nie może być wykonywany.
Przeciwwskazania do mezoterapii:
- stany zapalne skóry – jeśli masz niewyleczony trądzik, a na Twojej twarzy pojawiają się ropne zmiany, nie możesz skorzystać z zabiegu;
- opryszczka;
- cukrzyca;
- przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych;
- ciąża i karmienie piersią;
- choroby nowotworowe;
- uczulenie na którykolwiek składnik wstrzykiwanego preparatu.
Czego unikać po zabiegu?
Zabieg mezoterapii wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Po zabiegu do ustąpienia zaczerwienienia i podrażnienia nie możesz się opalać ani nakładać makijażu na skórę. Przez okres 2 tygodni nie powinnaś uprawiać sportu.
Powinnaś unikać miejsc publicznych i to wcale nie ze względu na wygląd swojej twarzy! Chodzi o to, że skóra będzie podrażniona, a wtedy o infekcje nietrudno. Po zabiegu szczególną uwagę zwróć na higienę: wymień ręcznik i pościel na nowe, zdezynfekuj telefon.
Artykuł sponsorowany