Użytkownicy platform do gier online i stron e-sportowych przyzwyczajeni są do wygodnych form uprawiania hazardu. Rozwój technologii i współczesne rozwiązania informatyczne zamieniły kasyna w miejsca wirtualnej rozrywki. W praktyce oznacza to, że zagrać możemy właściwie z dowolnego miejsca na Ziemi. Ma to swoje wady i zalety, jednak odkąd pojawiły się możliwości dokonywania bezpiecznych transakcji finansowych za pomocą portfeli elektronicznych, ilość odbiorców platform do gier rośnie. Jakie e-portfele rekomendują gracze?

Czym są portfele elektroniczne?

“Rozpoczynając swoją przygodę z Lemon Casino PL, najbardziej obawiałam się transakcji finansowych. Chciałam, żeby było bezpiecznie, ale też niezbyt skomplikowanie, bo nie jestem zbyt biegła w nowych technologiach” – mówi Agnieszka, która ostatecznie zdecydowała się właśnie na korzystanie z elektronicznego portfela. To rzeczywiście jedna z najbardziej pewnych i sprawdzonych technologii. Jest również prosta w użytkowaniu. Jeśli chodzi o zasadę działania, można powiedzieć, że jest on cyfrową wersją tego, co kojarzy się z rzeczywistym portfelem. Można gromadzić w nim środki i korzystać z nich w dowolnym momencie bez posiadania dodatkowych kart czy też gotówki. Wszystko obsługiwane jest przez aplikację. 

Rekomendacje użytkowników 

Rynek usług internetowych, zawsze pełen możliwości, i tu nie zawodzi. Odbiorcy mają dostęp do szerokiego wyboru podobnych technologii, poza marką różniących się od siebie niuansami. Do najpopularniejszych statystycznie portfeli zalicza się znane w całej Europie PayPal oraz Revolut, choć Google Pay ma potencjał, by niebawem wyprzedzić je w rankingu. Dostępne na rynku aplikacje e-portfeli podlegają nieustannym ulepszeniom, zarówno jeśli chodzi o szyfrowanie i zwiększanie tym samym poziomu bezpieczeństwa użytkowników, jak i ulepszanie np. interfejsu, rozbudowywanie funkcji czy też poprawianie przestrzeni UX.

Popularne wśród graczy

Większość użytkowników kasyn przeprowadzono badanie konsumenckie, sprawdzające typy dostępnych na platformach portfeli. Co  ciekawe, ich preferencje różnią się od ogólnych rankingów, choć ogólne parametry portfeli są do siebie stosunkowo podobne. Jako najlepsze dla siebie gracze wskazują: 

  • PayPal – który znajduje się na górze rankingu, jest już długo na rynku, więc wielu uważa tę aplikację za sprawdzoną, wygodną i gwarantującą bezpieczeństwo w zarządzaniu środkami (np. do zalogowania się potrzebna jest podwójna weryfikacja, a platforma nieustannie dba o aktualizowanie zabezpieczeń).
  • Revolut – ta aplikacja zyskała popularność przede wszystkim z powodu na niewielkie opłaty za transakcje między różnymi walutami. Po portfel ten sięgają więc właśnie głównie użytkownicy, którym zależy na międzynarodowych przelewach lub na żonglowanie między zróżnicowanymi walutami. 
  • Mifinity – rozwiązanie, które umożliwia przesyłanie pieniędzy na całym świecie (aplikacja obsługuje ponad 225 krajów); to też aplikacja używana na ponad 500 stronach gamingowych; jej popularność opiera się w dużej mierze na fakcie, że obsługuje ona ponad 75 metod płatności, co stanowi rekord jeśli chodzi o porównanie z innymi portfelami elektronicznymi. 
  • Neteller – choć produkt ten jest już długo na rynku (to powstały w 1999 roku brytyjski e-portfel), wciąż jest w grze, obsługując w skali roku milionowe transakcje finansowe użytkowników z ponad 200 państw z całego świata.

Wśród innych, mniej popularnych, ale również rekomendowanych przez wielu graczy, znajdują się: Skrill, który zyskał popularność dzięki niskim opłatom i szybkością operacji; Google Pay i Apple Pay – które stanowią rozszerzenie funkcjonalności swoich marek-matek. Na końcu listy polecanych przez graczy aplikacji znajduje się jeszcze Venmo – apka pochodząca z USA, ceniona za wygodę i proste rozwiązania. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wymienione e-portfele nie wyczerpują tematu aplikacji do e-transakcji pieniężnych, ale są licencjonowane, posiadają swoje formy obsługi klienta i rynek uznaje je za bezpieczne. To właściwie ich najważniejsza cecha. Pozostałe elementy ich funkcjonalności to zagadnienie indywidualne. Odbiorcy sami muszą zdecydować, na których rozwiązaniach zależy im najbardziej: czy na walutowym śledzeniu wydatków, czy na promocjach, dostępach do voucherów, na opcjach przechowywania dokumentów czy jeszcze na czymś innym. Niezależnie od wyboru, jednego można być pewnym – e-portfel oznacza koniec z gotówką i plastikiem kart płatniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj