Cyberbezpieczeństwo, szyfrowanie, kryptografia, ochrona danych osobowych i transakcji online stały się w dzisiejszych czasach priorytetem zarówno dla operatorów serwisów z szeroko pojętą elektroniczną rozrywką online, jak i użytkowników aktywnie korzystających z ich usług i oferty. Rozwój innowacyjnych technologii skupiających się na bezpieczeństwie idzie w parze z wszechobecną cyfryzacją, automatyzacją oraz mobilnością, które zwiększają jakość, dostępność i różnorodność. Jedną z technologicznych nowinek, będących odpowiedzią na potrzebę ochrony wrażliwych danych i poufnych informacji, jest bez wątpienia technologia blockchain. Czym ona dokładnie jest, jak działa i jakie korzyści ze sobą niesie dla rosnącej grupy użytkowników?

Blockchain – czym jest i gdzie jest stosowany?

         Technologia kryptograficzna blockchain, z języka angielskiego łańcuch bloków zapewnia bardzo wysoki poziom szyfrowania danych. Na jej algorytmach został zbudowany światowy rynek kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum. Gwarantuje ona kompletną niezależność i zdecentralizowanie, co skutkuje brakiem kontroli instytucji bankowych i rządu, a także ingerencji ze strony pośredników czy osób trzecich. Poza kryptowalutami, technologia Blockchain znajduje najszersze zastosowanie w sektorach: edukacyjnym, energetycznym, finansowym, giełdowym, handlowym, medycznym, motoryzacyjnym, transportowym, a także w systemach głosowań, księgach wieczystych, Internecie rzeczy, weryfikacji tożsamości, przechowywaniu danych, inteligentnych kontraktach czy digitalizacji dokumentów i umów. Blockchain i kryptowaluty mają też szerokie zastosowanie w szeroko rozumianej cyfrowej rozrywce online, w tym internetowych kasynach, jak  Vulkan Vegas i grach online. Jakich?

Zastosowanie technologii blockchain w grach

         Zdecentralizowana natura technologii blockchain świetnie sprawdza się także w świecie gier online – wszystkie dane przechowywane są na serwerach, będących pod kontrolą administratorów, producentów i twórców gier. Gracze mają dzięki temu pełną władzę nad swoimi postaciami oraz przedmiotami. A więc mówiąc krótko, blockchain pozwala graczom na kształtowanie i kontrolowanie rozgrywki. Pojawiły się też dwa nowe rodzaje gier online.

  1. Pay-To-Win, czyli płać by wygrać – gry zawierające system mikropłatności, umożliwiających zwiększenie swoich szans poprzez zakupienie dodatkowych elementów ekwipunku czy innych przydatnych w grze przedmiotów, dających graczowi przewagę.
  2. Pay-To-Earn, czyli płać by zyskać – gry pozwalające zdobywać i handlować korzyściami w postaci kryptowalut, tokenów i NFC, wymagające od gracza jednorazowej inwestycji przed przystąpieniem do rozgrywki, w trakcie rejestracji nowego konta użytkownika.

Krypto kasyna online – jakie dają korzyści?

         Rozwój iGamingu oraz kryptowalut ewidentnie idą ze sobą w parze. Przejrzystość i bezpieczeństwo zdecentralizowanych rejestrów publicznych to w przypadku blockchain ogromny atut dla użytkowników. Umożliwia on między innymi automatyczne płatności za pomocą inteligentnych kontraktów kryptowalutowych, które chronią dane osobowe gracza. Transakcje odbywają się bez udziału pośredników i osób trzecich, co minimalizuje potencjalne ryzyko ewentualnego oszustwa czy nadużycia, a także eliminuje wszelkie prowizje. Wpłaty z użyciem kryptowalut realizowane są natychmiastowo, wypłaty trwają natomiast do 1 do 3 dni roboczych, w zależności od rodzaju kryptowaluty oraz serwisu.

Największe zalety technologii blockchain

         Podsumowując, poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety technologii blockchain.

  • Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych oraz poufnych informacji
  • Anonimowość i prywatność zawieranych transakcji internetowych
  • Decentralizacja i niezależność od instytucji finansowych i państwowych
  • Uczciwość zwiększająca poczucie zaufania ze strony użytkowników
  • Losowość i przypadkowość rozgrywki oraz bezstronność wyników
  • Transparentność i dostęp do statystyk oraz możliwość komunikacji

Jak widać powyżej, technologia blockchain może być skuteczną odpowiedzią na współczesne potrzeby i wysokie standardy cyberbezpieczeństwa w świecie elektronicznej rozrywki online. Kryptowaluty na naszych oczach stają się nowoczesnym, niezależnym i kontrolowanym przez użytkowników narzędziem płatniczym w sieci. Przyszłość jest tu i teraz i to my ją tworzymy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj