Już 17 czerwca 2023 roku w Gdańsku sto utalentowanych tancerek pole dance zebrało się, aby rywalizować ze sobą w międzynarodowym wydarzeniu Exotic Queen Poland, które zostało przygotowane przez Malwinę GS – jedną z najpopularniejszych polskich tancerek.

Sponsorem wydarzenia jest MightyTips.pl – czołowy polski dostawca informacji o sektorze zakładów sportowych, który udostępnia recenzje portali bukmacherskich oraz darmowe porady z zakładami na piłkę nożną.

Organizatorka jest jedną z najwybitniejszych postaci polskiego pole dance, która wielokrotnie stawała na podium największych europejskich konkursów – w tym Mistrzostwa Polish Pole Sport z 2014 roku oraz Mistrzostwa Europy Pole Art w latach 2016-2018. Malwina ma także własne studio tańca – Esensai, które działa na terenie Gdańska, gdzie jest instruktorką, przygotowującą kolejne pokolenia utalentowanych tancerek. Warto także zaznaczyć, że organizatorka wielokrotnie zasiadała na fotelu jury w różnych konkursach organizowanych na całym świecie – między innymi Ukraina, Brazylia oraz Włochy. Do tego dochodzi ogromne doświadczenie z zakresu organizowania imprez tego typu, które regularnie odbywają się w formie Mistrzostw Esensai, czy Summer Pole Battle 2015 oraz Pole Theatre Poland w roku 2017.

Malwina Ginter-Stenka, organizatorka Exotic Queen Poland:

Zawody Exotic Queen Poland byly cudowne, a feedback od zawodnikow byl tak pozytywny w kazdym aspekcie ze jestem przeszczesliawa, bo zawodnjcy sa dla mnie najwazniejsi.

Usłyszałam wielokrotnie że zawody te były najlepsze na jakichkolwiek byli od zawodników którzy jeżdżą po zawodach po całym świecie. Te słowa to było coś czego się nie spodziewałam i to było bardzo miłe i motywuje do dalszych edycji. Oczywiście już planujemy kolejną edycję za rok w czerwcu.

Bardzo mnie również cieszy mnie to że ludziom spodobał się pomysł i oprawa całych zawodów, kategorie i forma w jakiej zostały zorganizowane. Mimo że wydarzenie bardzo się udało to chcemy żeby kolejne było jeszcze lepsze. Wiec już teraz będziemy starać się o najlepszych sponsorów dla najlepszych zawodników.

Konkurs i wygrane

Rywalizacja odbyła się w hotelu Dom Harcerza pod adresem: ul. Za Murami 2-10, Gdańsk. Setka utalentowanych przedstawicielek pole dance z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Włoch, Czech, Izraela, Białorusi i Polski stanęło do walki o tytuł w ośmiu kategoriach indywidualnych oraz jednej wieloosobowe (od 2 do 7 tancerek w zespole).

Każda z kategorii indywidualnych ma dwa poziomy zaawansowania: Princess oraz Queen, co pomaga odseparować amatorki, od średniozaawansowanych oraz profesjonalistek.

Pierwsze miejsce w kategorii Sexy Queen zajęła Anastasiya Dubko. „Nadal nie mogę w to uwierzyć”, powiedziała. „Istnieje pięć etapów akceptacji, a ja wciąż jestem na etapie zaprzeczenia. Ale wierze, że to się zmieni po pierwszym kieliszku Prosecco! Dziewczyny są bardzo silne i piękne, a w naszym sporcie chodzi o piękno. To było wspaniałe”. Zwyciężczynią kategorii Sexy Princess została Agata Ossowska-Tursa.

Wygrana w kategorii Floorwork Queen przypadła dla Ekateriny Pogrebitskayi. „Jestem bardzo szczęśliwa – co do tego nie ma wątpliwości. I jestem naprawdę dumna, ponieważ to był dopiero mój drugi występ w kategorii Exotic [Floorwork], ponieważ wcześnie brałam udział wyłącznie w kategorii Art. To wspaniałe doświadczenie i ogromny impuls do dalszego rozwoju”. – powiedziała. Antonina Mondorowicz wygrała nagrodę główną w sekcji Floorwork Princess.

Anastasiya „Blackbird” Nicolau wygrała w kategorii Art Queen. „Miałam naprawdę mało czasu na przygotowania, ponieważ mam małe dziecko i ten występ dedykuję właśnie jemu. Jeszcze go nie widziało, bo ma dopiero 11 miesięcy”. – powiedziała. „Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się zrobić wszystko, co sobie założyłam. No może nie wszystko, ale cieszę się, że udało mi się zrealizować mój taniec. Podobało mi się na scenie, publiczność była świetna, a całe wydarzenie dobrze zorganizowane”. Anna Strunnikova zwyciężyła w rywalizacji Art Princess.

Zuzanna Nachyła została wybrana najlepszą w kategorii Tricks Queen. „Dla mnie wyniki są z reguły zaskoczeniem, więc nie spodziewałam się zwycięstwa. Radość z wygranej była ogromna, ponieważ rywalizacja z dziewczynami nigdy nie jest prosta” – powiedziała. Ela Umbrella wygrała w kateogrii Tricks Princess.

Les Miserables zwyciężyło rywalizację Duetów/Grup, a Martyna Dominikowska otrzymała Specjalną Nagrodę od MightyTips.pl – sponsora konkursu.

Każda z pań miała minimum 18 lat, a regulamin zakazywał prezentowania nagości. Uczestniczki, które zostały wyselekcjonowane do finałów, przeszły przez międzynarodowe jury, które oceniało aplikacje do konkursu wraz z dołączonym nagraniem. Osoby decyzyjne to: Letizia Saquella, Kira Noire oraz Ilja Med.

Ilja Med: „Wiedziałam, że poziom pole dance w Polsce jest bardzo wysoki. To, co tutaj zobaczyłam, jedynie mnie w tym utwierdziło. Nie zobaczyłam niczego, czego nie widziałam wcześniej i chciałabym to zmienić. Mimo to poprzeczka zawodów była ustawiona bardzo wysoko. Nie spodziewałam się, że ocena będzie tak trudna”.

Sponsor

Głównym partnerem konkursu był portal MightyTips.pl – czołowy polski serwis internetowy dostarczający swoim odbiorcom szczegółowe analizy operatorów zakładów sportowych oraz zapewniający darmowe analizy dotyczące zakładów na piłkę nożną.

Eugene Ravdin: MightyTips Communications and Marketing Manager:

Na scenie pojawiło się dzisiaj mnóstwo silnych, utalentowanych, pięknych oraz dzielnych kobiet, które zaprezentowały niesamowite widowisko. Liczę na to, że nasza współpraca z organizatorką umożliwiła jej podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej i zapewniło nam odpowiednią przestrzeń reklamową, która przełoży się na rozpoznawalność naszej marki w kraju nad Wisłą. Mam nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie rozkwitać.

Bardziej szczegółowe informacje i zdjęcia

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o konkursie lub obejrzeć zdjęcia z wydarzenia, zajrzyj na stronę wydarzenia. Zastrzegamy, że podczas używania naszych zdjęć w mediach społecznościowych, należy bezwzględnie odnieść się do MightyTips.pl, z dodaniem bezpośredniego linku do strony wydarzenia.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj