Źródło: Pinterest

Czy włosy wypadają, bo są za długie? Czy rozdwojone końcówki można zregenerować? Na te i inne pytania, odpowiemy w tym poście.

Na świecie krąży wiele mitów o włosach. W niektóre pewnie wierzysz, a co do innych być może masz wątpliwości. W tym poście rozprawimy się z kilkoma powszechnymi ,,wierzeniami”, które nie do końca są słuszne.

Mity o włosach, które musisz znać!

MIT 1: Częste mycie osłabia włosy

To kompletna bzdura. Jeżeli myjemy je delikatnie, nic im się nie stanie. Włosy powinno się myć tyle razy, ile to jest konieczne. Jeżeli Twoje kosmyki bardzo się przetłuszczają i musisz myć je codziennie, używaj do tego szamponów przeznaczonych do codziennego mycia włosów z wyciągiem z mięty czy pokrzywy.

MIT 2: Systematyczne podcinanie włosów sprawia, że rosną one szybciej

To kolejny mit, o którym słyszy się bardzo często. Podcinanie włosów sprawia, że są one zdrowsze i ładniejsze, bo pozbywamy się wtedy brzydkich, rozdwojonych końcówek. Z pewnością jednak nie powoduje to, że Twoje włosy zaczną szybciej rosnąć, więc jeśli chcesz zapuścić włosy, staraj się obcinać je jak najrzadziej.

MIT 3: Nie myjąc włosów przez dłuższy czas, możemy zapobiec nadmiernemu ich przetłuszczaniu

Taka metoda wcale nie zapobiegnie przetłuszczaniu się włosów, może tylko spowodować nadmierne ich wypadanie oraz pojawienie się łupieżu.

MIT 4: Włosy wypadają, bo są za długie

Kolejny mit, który słyszy się naprawdę często. Cebulki naszych włosów są przystosowane do utrzymania włosów niezależnie od ich długości. Złudne wrażenie, że długość wpływa na wypadanie może być spowodowane faktem, że już nawet kilka długich włosów wydaje się sporym kłębem i może zapchać odpływ wanny.

MIT 5: Rozdwojone końcówki można zregenerować

Niestety to nieprawda. Mimo obietnic producentów, żaden kosmetyk nie ,,sklei” nam włosów. Jedynym sposobem na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest ich obcięcie.

MIT 6: Tłustych włosów nie wolno olejować ani nakładać często odżywek, bo będą szybciej się przetłuszczać

Nieprawda. Olejowanie i nakładanie masek na włosy, może nam nawet pomóc uporać się z tym problemem. Przetłuszczająca się czupryna, jest często wynikiem nadmiernego przesuszania skóry, przez używanie silnych detergentów znajdujących się w kosmetykach. W związku z tym nigdy nie rezygnujcie z nawilżania. Jeśli mimo tego boisz się, że Twoja skóra głowy zacznie produkować więcej sebum, po prostu zacznij olejowanie nieco niżej i skup się na końcówkach włosów.

MIT 7: Suche szampony mogą powodować wypadanie włosów

Mit. Suche szampony działają na podstawie talku lub skrobi. Żaden z tych składników nie wpływa na zdolność mieszków do generowania włosów. Jeżeli chodzi o negatywne działanie tych szamponów, to mogą one wysuszać włosy lub podrażniać skórę głowy, dlatego nie należy używać ich częściej niż 2 razy w tygodniu i tylko przez jeden dzień (kolejnego dnia po użyciu, musimy już umyć głowę).

Znacie więcej mitów dotyczących włosów? Piszcie w komentarzach!

Polecamy: Jak zmniejszyć objętość włosów?

mity na temat włosów

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

7 KOMENTARZE

  1. Chciałabym prosić o post z fryzurami dla kręconych włosów. Sama nie mam pomysłu a nie chce ich niszczyć już prostownicą. Z góry dzięki

  2. numer jeden i trzy to prawda. Widze na przykladzie własnym i moich znajomych, ze jak zostawię włosy bez mycia na dłuższy czas to po myciu nie przetłuszczają się tak szybko jak normalnie. A szampony i inne kosmetyki po prostu wysuszają włosy, u nasady się nie niszczą, ale często myte końcówki, które przecież nie są tak tluste jak włosy u nasady, wysuszają się strasznie, przez co nie maja połysku i wyglądają jak siano.

  3. Trochę nie zgodzę się z mitem 2, bo widziałam na przykładzie siebie i siostry gdy jedna obcinała to rosły jej szybciej od drugiej która nie obcinała

    • U niektórych w miesiąc włosy rosną 1cm a u innych 3 cm więc to nie jest raczej skutek obcięcia włosów. Jej po prostu szybciej rosną ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj