Poznaj 8 przydatnych tipów, które umilą Ci szkołę.

Stało się. Jutro rozpoczynamy ostatni tydzień wakacji i nic na to nie poradzimy. Mamy nadzieję, że wykorzystałyście ten wolny czas na maxa i naładowałyście akumulatory na kolejne, długie miesiące. W ostatnie 7 dni ,,wolności” warto zrobić jeszcze coś szalonego (aby oderwać się od smutnych myśli), ale również spróbować psychicznie nastawić się na ciężką harówkę. Może warto zacząć wstawać nieco wcześniej i zacząć przyzwyczajać organizm do mniejszej ilości snu? Bez względu na to, czy odsuwasz od siebie myśli o szkole, czy pomału się do niej przygotowujesz, poznaj 8 lifehacków, które sprawią, że lekcje i nauka nie będą takie straszne.

8 szkolnych lifehacków

#1. Skup się na lekcjach

Z pewnością w klasie jest wiele rozpraszaczy, ale jeśli się trochę postarasz i skupisz, uda Ci się więcej zapamiętać. Dzięki temu będziesz mieć mniej do nauki później.

#2. Ucz się systematycznie

Pewnie słyszałaś to już nie raz, ale to naprawdę działa! Wystarczy, że poświęcisz kilkanaście minut dziennie na usystematyzowanie zdobytej już wiedzy, a nauka do sprawdzianu przestanie być czymś strasznym.

#3. Używaj kolorów

Kiedy się uczysz, używaj kolorów do zakreślania notatek. Dzięki temu wyszczególnisz najważniejsze informacje i łatwiej będzie Ci się uczyć. Ta metoda jest również bardzo przydatna w momencie, gdy musisz szybko odnaleźć jakąś informację – tym sposobem zaoszczędzisz mnóstwo czasu 🙂

#4. Rozplanuj sobie naukę

Jeśli wiesz, że za jakiś czas czeka Cię kilka sprawdzianów tego samego dnia (lub kilka dni pod rząd), to rozłóż naukę w czasie, tak abyś wyrobiła się ze wszystkim i nie musiała uczyć się wszystkiego naraz.

#5. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę

Kalendarz powinna mieć każda zorganizowana nastolatka, dlatego jeśli jeszcze nie masz żadnego, to koniecznie nadrób zaległości! Będziesz mogła wpisać tam wszystkie zadania do zrobienia i mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz. Kalendarz pomoże Ci również wszystko rozplanować, dzięki czemu ze wszystkim się wyrobisz.

#6. Zgłaszaj się do odpowiedzi

Jeśli jakiś materiał jest dla Ciebie łatwy, to zgłoś się sama do odpowiedzi. Zyskasz dobrą ocenę, zapunktujesz u nauczyciela i zmniejszysz szanse na to, że zapyta Cię on z czegoś, co sprawia Ci trudność.

#7. Odrabiaj zadania domowe

Pomogą Ci one utrwalić materiał z zajęć. Przede wszystkim jest to też szansa na zdobycie dobrej oceny, szczególnie jeśli zrobisz zadanie dodatkowe. W ten sposób nauczyciel zobaczy, że się starasz, no i może nie weźmie Cię do odpowiedzi 🙂 Dodatkowe zadania przydają się również w momencie, kiedy waha Ci się ocena, więc to kolejny argument przemawiający za tym, żeby je robić.

#8. Wstań 5 minut wcześniej

Rano pewnie biegasz po domu i wszystko robisz w pośpiechu. Po prostu wstań 5 albo 10 minut wcześniej. Możesz też ten czas wykorzystać na ćwiczenia, które Cię pobudzą i dodadzą Ci energii na cały dzień.

Macie więcej szkolnych livehacków? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Polecane wpisy:

8 szkolnych lifehackówŹródło zdjęć: http://favim.com

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj