W tym artykule podamy Wam kilka zalet i wad wykonywania własnych dodatków i odzieży lub inwestowania w niezależnych twórców.

Niemal każda z nas lubi błyskotki – nie oszukujmy się, to cecha wrodzona większości dziewczyn. To naturalne, że podobają się nam ładne rzeczy. Problem zaczyna się, gdy większość koleżanek ma podobny gust do naszego. Która nastolatka nie miała w życiu tej niezręcznej sytuacji, że założyła akurat taką samą bluzkę, jak ktoś inny?

Moda handmade – trend niepowtarzalności

Fajnie jest mieć coś swojego. Dobrym rozwiązaniem na to jest robienie czegoś samemu lub udoskonalanie basicowych ubrań z sieciówek. Można również wyszukiwać perełki w second handach, co dodatkowo pomaga zaoszczędzić pieniądze (jednak o tym kiedy indziej).

Dziś przyjrzymy się bliżej przerabianiu ubrań, czyli tzw. handmade, a także wspieraniu niezależnych twórców rękodzieła. Sprawdźcie, jakie są wady i zalety tego rozwiązania.

PLUS: Będziecie mieć coś, czego nie ma nikt inny

Unikniecie oskarżeń o kopiowanie czyjegoś stylu, a przy okazji zaczniecie kreować swój własny. Zmniejszycie ryzyko posiadania czegoś, co ma ktoś inny.

MINUS: Ukryci artyści

Prawda, niełatwo czasem znaleźć osobę tworzącą w takim stylu, jaki nam odpowiada i może to zająć trochę czasu. Gwarantujemy Wam jednak, że czas, który spędzicie w tym artystycznym, dotąd nieznanym świecie, nie będzie stracony.

PLUS: Poznacie część procesu powstawania mody ,,od kuchni”

Tworząc samemu lub kontaktując się z twórcą macie niepowtarzalną szansę na odkrycie tego, jak to wszystko powstaje. Dzięki temu możecie nabyć nowe doświadczenia.

PLUS: Lepsze materiały i dbałość o szczegóły

Nie od dziś wiadomo, że wykonując dodatki, ubrania czy buty dla mniejszego grona osób, dba się bardziej o jakość materiałów i ich pochodzenie, ponieważ wielkie koncerny stawiają raczej na niski koszt produkcji. Dzięki lepszej jakości ubrania będą trwalsze.

MINUS: Wyższe ceny

Większa dbałość o jakość i oryginalność ciągną za sobą również wyższe koszty produkcji. Autor unikalnych projektów ceni bardziej swoją pracę, jednak kwestia kosztów jest zależna od konkretnej firmy oraz od tego, co same chcecie zrobić.

PLUS: Możliwość personalizacji produktu

Jeśli szyjecie koszulki same to macie pewność, że każda będzie inna, a niezależni twórcy dopuszczają możliwość wykonywania i przerabiania pewnych elementów pod konkretnego odbiorcę. To samo tyczy się przeróbek na własną rękę. Dzięki temu unikniecie sytuacji, gdy nic Wam się nie podoba w sklepie i zawsze będziecie nosić dokładnie to, co chcecie.

PLUS: Idealny rozmiar

Wiadomo, że wyroby wykonywane pod konkretną jednostkę, są idealnie dopasowane właśnie do niej. Przyda się to zwłaszcza wtedy, kiedy nie wpasowujecie się w standardowe typy sylwetki.

A Wy? Znacie jakieś sklepy z ręcznie wykonywaną biżuterią i innymi częściami garderoby? A może same się tym zajmujecie? Pamiętajcie, że nosząc ubrania z sieciówek jesteście tak samo piękne i wartościowe, jak koleżanki w pięknych, drogich ubraniach 🙂

My mamy kilkoro ulubieńców, piszcie komentarze, a może kiedyś o tym też powstanie post!

Moda handmadeŹródło zdjęć: Pinterest

4 KOMENTARZE

  1. Ja przerabiam sobie ciuchy dodajac do nich naszywki lub wydrukowane na specjalnym papierze czesto wlasnoreczne nadruki, mam tez w planach dodanie do jednej bluzki koronki. Mega fajnie to wyglada, polecam!
    Moze zrobicie jakis post o sposobie przerobienia starej, dzinsowej katany lub o pomyslach na crop topy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj