muzyka jest częścią mnie
Pexels

Sprawdź, czym dla uczniów liceum jest muzyka.

Muzyka dla wielu ludzi jest czymś wyjątkowym. To właśnie ona sprawia, że można oderwać się od codzienności i zapomnieć o problemach. Często jest też lekiem na ?całe zło?. Potrafi poprawić humor, wpływa na nastrój, ale też łączy ludzi. Wspomaga rozwój osobisty, poszerza horyzonty oraz daje możliwość odkrycia talentów.

W dzisiejszych czasach muzyka jest obecna na każdym kroku. Młodzi ludzie słuchają jej podczas odrabiania lekcji, sprzątania pokoju, jazdy na rolkach. Utwory muzyczne coraz częściej można usłyszeć w sklepach, w telewizji, w restauracjach. W wielu szkołach za pośrednictwem radiowęzła każda przerwa jest umilana sławnymi przebojami i mniej znanymi piosenkami.

Postanowiłam zapytać uczniów liceum o znaczenie muzyki w ich życiu. Przeczytajcie ich wypowiedzi.

,,Muzyka jest częścią mnie!”

,,Muzyka w moim życiu odgrywa bardzo ważną rolę. Tak naprawdę ona mnie wychowała. Szczególnym sentymentem obdarzam folk. Lubię dobrą nutę, szczególnie pop, lekki rock”.

Maksym, 17 lat

,,Lubię muzykę. Słucham jej praktycznie codziennie. Niezależnie, jaki mam humor, znajdę piosenkę idealną do sytuacji. Nie wyobrażam sobie życia bez niej”.

Justyna, 17 lat

,,Muzyka ma dla mnie duże znaczenie. To właśnie ona pozwala mi wyrazić te uczucia, których nie potrafię opisać za pomocą słów. Jestem z nią nierozerwalnie związana, od dziesięciu lat chodzę do szkoły muzycznej. Gram na gitarze klasycznej, kontrabasie, pianinie i zaczynam uczyć się na saksofonie. Melodia jest nieodłącznym elementem mojego życia, nie ma dnia, kiedy nie słucham muzyki lub jej nie tworzę. Muzyka pomaga mi się zrelaksować, potrafi oderwać od reszty świata. Jej ważną zaletą jest to, że potrafi łączyć ludzi, którzy słuchają tych samych gatunków. Doceniam to, że dzięki niej mogę grać w zespole, a dzięki temu zyskuje coraz więcej przyjaciół. Muzyka daje mi niezapomniane chwile. Niektóre piosenki słyszane po latach przywracają wspomnienia danego wydarzenia. Mogę się bawić muzyką, nic mnie w niej nie ogranicza, dzięki niej czuję się wolna. Muzyka tworzy niezapomniany klimat, bardzo wpływa na zmysły”.

Martyna, 17 lat

,,Muzyka jest moją pasją. Dzięki niej zapominam o otaczającym świecie, odstresowuję się. W muzyce mogę też znaleźć odpowiedzi na niektóre nurtujące mnie pytania”.

Urszula, 17 lat

,,Muzyka jest dla mnie czymś tak wyjątkowym, że nie potrafię sobie wyobrazić bez niej życia. Kiedy mam zły humor, od razu sięgam po słuchawki i puszczam moją ulubioną muzykę, dzięki której zły nastrój ulatnia się niepostrzeżenie. Pomaga mi też zrelaksować się, gdy jestem zestresowana. Muzyka sprawia, że potrafię się wyciszyć i przenieść w całkowicie inny świat, dzięki któremu rozwijam wyobraźnię”.

Agnieszka, 18 lat

,,Przede wszystkim lubię pop i jego różne odmiany, ale zdecydowanie wolę skoczniejszą muzykę. Za najlepszy gatunek uważam rock. A tak szczerze, to raczej w większości gatunków coś bym sobie znalazła. Nie cierpię tylko heavy metalu”.

Ola, 18 lat

,,Śpiew oraz melodia towarzyszą mi od najmłodszych lat i dlatego muzyka jest bardzo ważna w moim życiu. Miłość do niej przekazał mi Tato. Dzięki niemu odkryłam piękny i wrażliwy świat muzyki. Wspaniałymi momentami są chwile, kiedy śpiewamy przy akompaniamencie pianina. Na pewno nigdy nie zapomnę też wspólnego tworzenia muzyki. Wtedy często mogę usłyszeć dźwięki, które poruszają moje serce. Bardzo lubię śpiewać piosenki polskich wykonawców. Słuchając po kilka razy tej samej piosenki, usłyszę coś innego, odkrywam dźwięk, którego do tej pory nie słyszałam. To jest dla mnie dowód na niezwykłość i tajemniczość muzyki”.

Alicja, 18 lat

Niech czas wakacji będzie odpowiednim momentem do tego, aby rozpocząć bądź kontynuować przygodę z muzyką. A może to właśnie teraz odkryjecie swój talent wokalny? Może spróbujecie zagrać na gitarze, pianinie lub cymbałkach? Życzę Wam niesamowitych chwil, które możecie spędzić w towarzystwie muzyki.

Polecamy: Wakacyjna playlista – 15 TOP hitów

?Muzyka jest częścią mnie!"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj