najczęstsze kłamstwa
Źródło: Pinterest

Czy to możliwe, że każdy z nas jest oszustem? Okazuje się, że tak!

Prawda jest taka, że każdy z nas kłamie. KAŻDY! Bez wyjątków. Ukrywamy prawdę w różnych przypadkach, tych błahych i tych bardziej istotnych. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie są najczęstsze kłamstwa? Postanowiłyśmy to sprawdzić!

Najczęstsze kłamstwa chłopców

  • ?Świetnie w tym wyglądasz”

Chłopcy tak naprawdę boją się wyrażać opinię na temat tego, jak wyglądamy, bo gdy odpowiedzą ,,źle”, to my się obrażamy. Z kolei gdy odpowiedzą ,,dobrze”, to stwierdzamy, że kłamią. Z tego powodu wolą po prostu nie wyrabiać sobie opinii na temat naszego wyglądu.

Chłopcy używają tego kłamstwa także wtedy, gdy są już zmęczeni włóczeniem się z nami po galerii. By zakończyć te męki jak najszybciej, mówią że dobrze wyglądamy, żebyśmy w to uwierzyły i po prostu kupiły wreszcie tę sukienkę czy bluzkę, a nie przymierzały kolejną i kolejną.

  • ?Zadzwonię do Ciebie”

To najczęściej używane kłamstwo, by spławić dziewczynę, z którą byli na randce i okazała się nie być wcale taka idealna, jak im się wydawało. Jest jeszcze druga możliwość, że on prostu zapomniał zadzwonić, ale umówmy się – kto po świetnej randce zapomniałby o telefonie?

  • ?Nic nie piłem”

To kłamstwo tyczy się już troszkę starszych chłopców oraz dorosłych mężczyzn, najczęściej wracających z imprezy. Gdy dziewczyna czeka rozwścieczona na swojego chłopaka, który spóźnia się już pół godziny, a on wchodzi sobie jakby nigdy nic do mieszkania, jej poziom złości wzrasta maksymalnie. W dodatku wyczuwa od niego alkohol. A przecież miał nie pić! No cóż, chłopakowi nie pozostaje nic innego jak skłamać, że przecież nie pił i liczyć, że ona w to uwierzy.

Najczęstsze kłamstwa dziewczyn

  • ?Nie jestem zła”

Tu chyba nie trzeba wiele wyjaśniać. Jeśli chłopak usłyszy takie słowa od swojej dziewczyny, powinien wiedzieć, że na 100% jest o coś zła i musi jak najszybciej spróbować dowiedzieć się o co chodzi, jeżeli nie chce pogarszać jeszcze bardziej swojej sytuacji.

  • ?Już go nie kocham”

Taa, jasne… Niestety odkochanie się i zapomnienie o swoim byłym, czy też crushu, nie jest takie łatwe. Jeśli zerwaliście że sobą dwa dni temu, to nie wmawiaj swoim przyjaciółkom, że już Ci przeszła ta miłość. I tak Ci nie uwierzą.

  • ?Wszystko jest w porządku”

Najgorsze pytanie jakie można skierować do dziewczyny to: „Co u Ciebie?”. Przecież wiadomo, że nie powie, że jest źle, okropnie się czuje i ciągle płacze do poduszki (przynajmniej nie od razu). Zdecydowanie łatwiej jest udać, że wszystko jest okej i nie musieć kolejnej osobie wyjaśniać powodów naszych smutków.

Najczęstsze kłamstwa wobec samego siebie

  • ?Jeszcze tylko jeden odcinek”

Godzina 23.00 – powinnaś już iść spać, ale… obejrzysz jeszcze tylko jeden odcinek ulubionego serialu.

Godzina 1.30 – ,,No dobra, to już od razu skończę ten sezon…”

  • ?Jeszcze tylko 5 minutek”

Budzik dzwoni z samego rana, a Ty nie masz siły, ani ochoty zwlec się z łóżka? To nie problem! Na szczęście wymyślili coś tak cudownego jak ,,drzemka”. Więc jeszcze tylko 5 minutek.. 5 minutek.. I znów spóźniasz się do szkoły.

  • ?Jeszcze tylko jedna kosteczka”

Każdy tak ma. Czekolada działa jak narkotyk. Wiadomo, że decydując się na zjedzenie jednej kosteczki, nie będziemy mogli oprzeć się też reszcie.

Ty też tak masz? Okłamujesz w ten sposób siebie lub innych?

Polecamy: Dlaczego chłopcy kłamią?

najczęstsze kłamstwa

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj