Nie od dziś wiadomo, że chłopcom zdarza się mijać z prawdą. Dlaczego oni to robią? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź!

Pamiętacie bajkę o Pinokio? Za każdym razem, gdy kłamał, jego nos się wydłużał. Ile z nas dałoby wiele, aby taki patent działał na naszych ukochanych. Niestety życie to nie bajka, a wielu przedstawicieli płci brzydszej mówi nam rzeczy nieprawdziwe. Dlaczego? Powodów może być mnóstwo, a my dzisiaj zaprezentujemy kilka najbardziej popularnych.

Dlaczego chłopcy kłamią?

#1. Nie chcą nam sprawić przykrości

Czasami chłopcy doskonale zdają sobie sprawę, że to, co robią mogłoby nas zranić. Żeby nie sprawiać nam przykrości, po prostu zatajają prawdę. Bardzo to szlachetne z ich strony, jednak my wychodzimy z założenia, że nawet najgorsza prawda jest lepsza niż kłamstwo.

#2. Boją się konsekwencji

Sytuacja bardzo podobna do poprzedniej, tylko motywacja jest nieco inna. W tym przypadku chłopak nie zataja prawdy po to, aby nie było nam przykro, ale po to, aby nie ponieść negatywnych konsekwencji swoich czynów. Jakie mogą być to konsekwencje? Wszystko zależy od przewinienia – od złości czy obrazy, aż do rozstania.

#3. ,,W dobrej wierze”

Czy istnieje w ogóle coś takiego jak kłamstwo w dobrej wierze? Zdania na ten temat są podzielone. Jedni uważają, że kłamstwo to kłamstwo, inni zaś twierdzą, że jeśli dotyczy drobnej lub dobrej rzecz (np. on chce Ci zrobić niespodziankę, więc musi Cię okłamać, żebyś się nie domyśliła), to można taki grzeszek wybaczyć.

#4. Chcą się dowartościować

Zazwyczaj takie kłamstwa nie dotyczą poważnych tematów, a bardziej błahostek. Wynikają one z kompleksów i tego, że chłopak chce się jak najlepiej zaprezentować w Twoich oczach. Nie jest to zbyt mądre, bo przecież prawda prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw, ale niektórzy liczą, że po czasie jakoś nas udobruchają.

#5. Robią to bezmyślnie

Fakt, brzmi to dość nieprawdopodobnie, ale niektórzy chłopcy kłamią bezmyślnie. Po prostu mówią nieprawdę, a po chwili sami zdają sobie sprawę z tego co powiedzieli. Mało który jednak w takiej sytuacji się poprawi – większość dalej będzie brnęła w to, co zaczęło.

Czytaj także: Dlaczego chłopcy zdradzają?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj