Źródło: Pinterest

Sprawdź, co jest przyczyną niewierności chłopaków i jak można temu zapobiec!

Bycie zdradzoną to jedna z gorszych rzeczy, które mogą nam się w życiu przydarzyć. W jednej chwili może nam się zawalić cały świat i wszystko nagle traci sens. Czy można się przed tym jakoś obronić, by do tego nie dopuścić? Nigdy nie możemy mieć pewności, czy do naszego związku nie wkradnie się niewierność. Nie zaszkodzi jednak spróbować jej zapobiec.

Dlaczego chłopcy zdradzają?

Najczęstsze przyczyny zdrady:

Do związku wkrada się rutyna

Coraz mniej i rzadziej okazujecie sobie uczucia, na spotkaniach robicie wciąż to samo i jemu po prostu się to znudziło! Jeśli czujesz, że między Wami nie jest tak fajnie jak wcześniej, sprawdź nasz wpis: Co robić, gdy w związku wieje nudą?

On nie czuje się atrakcyjny

Często zdarza się tak, że po jakimś czasie para przyzwyczaja się do siebie, już nie mówią sobie komplementów. Dziewczyna nie patrzy z podziwem na kaloryfer chłopaka, bo przywykła już do tego. Wtedy on może poczuć się mało atrakcyjny. Wystarczy, że w jego otoczeniu znajdzie się dziewczyna, której on będzie imponował. Wtedy może się okazać, że brakuje mu poczucia, że jest atrakcyjny i zacznie tego szukać gdzie indziej.

Kryzys w związku

Jeśli między Wami jest źle od dłuższego czasu, kłócicie się i nie umiecie dojść do porozumienia, on może potrzebować odskoczni od problemów i będzie szukał pocieszenia w ramionach innej dziewczyny.

On nie umie być asertywny

Czasami zdarzają się takie sytuacje, że to chłopak jest adorowany przez inną dziewczynę, mimo tego, że jest w związku (gdzie się podziała ta babska solidarność?) i po prostu nie potrafi jej odmówić. Są to oczywiście odosobnione przypadki, ponieważ większość facetów nie ma problemu z powiedzeniem ,,nie” i jeśli decydują się zdradzić to dlatego, że sami tego chcieli.

Jak się uchronić przed zdradą:

Nie dopuść do rutyny

Minimum raz w miesiącu chodźcie na randki! Kino lub obiad w restauracji, ważne, żeby było tak, jak na początku Waszej znajomości – oboje staracie się wyglądać jak najlepiej, a wszelkie problemy zostawiacie w domu. Jesteście tylko Wy i na tym się macie skupić.

Udowodnij mu, że nadal Cię kręci!

Komplementuj go i chwal jak najczęściej. Ważne, żeby on czuł, że nadal jest dla Ciebie tak samo atrakcyjny, jak na początku związku i żeby nie musiał szukać podziwu w oczach innych dziewczyn.

Nie mów mu o swoich kompleksach

On najprawdopodobniej i tak już dawno wie, czego w sobie nie lubisz, ale nie powtarzaj mu tego codziennie. Większości Twoich mankamentów by nawet nie zauważył, gdybyś go nie poinformowała, ale jeśli co chwilę będzie słuchał lamentów na temat Twoich krzywych nóg, być może stwierdzi, że wolałby dziewczynę, która ma idealnie proste nogi.

Słuchaj co on mówi

Często zdarza się tak, że chłopcy sami mówią nam o swoich potrzebach, ale my jakoś nie potrafimy tego usłyszeć. Np. on mówi, że uwielbia Cię przytulać, że wciąż mu Ciebie mało, czyli sam Ci podpowiada czego mu brakuje. Jeśli nie nauczysz się wychwytywać takich informacji, może w którymś momencie zacząć zaspokajać swoje potrzeby z inną dziewczyną.

Czytaj także: Komplementy, które działają na chłopców

Dlaczego chłopcy zdradzają?Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj