Mydło Aleppo – podobnie jak większość naturalnych kosmetyków – zyskuje ostatnio popularność. Sprawdź, czy warto je kupić i wprowadzić do codziennej pielęgnacji.
Na początku zacznijmy od tego, czym jest to mydło, skąd pochodzi jego nazwa, a także gdzie się je produkuje. Mydło Aleppo to tradycyjne syryjskie mydło, którego historia sięga ponad 2000 lat. Jego nazwa pochodzi od właśnie syryjskiego miasteczka, w którym było produkowane. Wymyślone zostało przez Fenicjan i uzyskało tytuł jednego z pierwszych środków myjących.
Skład mydła Aleppo
Od wielu lat skład pozostaje niezmienny – oryginalne mydło Aleppo jest wytwarzane z oliwy z oliwek i oleju laurowego (oraz wodorotlenku sodu, który jest konieczny do reakcji zmydlania). Ilość oleju laurowego jest różna. Im więcej oleju laurowego, tym bardziej oczyszczające, ściągające, ale też wysuszające właściwości ma mydełko. Na opakowaniach widnieją liczby procentowe – jest to stężenie olejku laurowego.
Ile kosztuje i gdzie kupić mydło Aleppo?
Wraz ze wzrostem stężenia olejku laurowego wzrasta też cena. Koszt takiego mydełka to co najmniej 20 złotych. Ten produkt można dostać w sklepach internetowych, ale też tych stacjonarnych z naturalnymi kosmetykami.
Zanim kupisz mydło Aleppo…
Musisz wiedzieć, że stężenie olejku laurowego jest bardzo ważne i warto zaczynać od mniejszych stężeń (5%) i powoli iść w górę. Im bardziej tłusta jest Twoja skóra, tym większe stężenie powinno Ci odpowiadać. Pamiętaj też, że mydło potrafi wysuszać, więc nie przesadzaj z częstotliwością mycia – jeden raz w ciągu dnia wystarczy 🙂
Mydło Aleppo ma wiele zastosowań. Dobrze sprawdza się jako:
- mydło do oczyszczania twarzy;
- maseczka oczyszczająca;
- produkt do prania delikatnych tkanin;
- pianka do golenia;
- szampon.
Jakie działanie ma mydło?
- głęboko oczyszcza;
- przyspiesza gojenie;
- ogranicza powstawanie zaskórników;
- ogranicza wydzielanie sebum.
Jakie wady ma mydło?
- specyficzny zapach;
- nieporęczna kostka;
- wysoka cena;
- należy odpowiednio je przechowywać.
Dla kogo mydło Aleppo będzie dobre?
Przede wszystkim, posiadaczki suchej (lub wręcz atopowej) skóry powinny się ucieszyć z rezultatów, jakie przynosi mydełko o 5% stężeniu. Oczyszczenie, jakie daje odrobina olejku laurowego idzie w parze z dogłębnym nawilżeniem oliwy z oliwek. Większe stężenia mydeł (30-40%) powinny zadowolić cery tłuste, z łojotokiem. Olejek laurowy działa antyseptycznie i oczyszczająco, więc powinien wspomóc tłustą skórę.
Czy warto zakupić mydło Aleppo?
Na pewno warto spróbować – na początek małe stężenie. Kosmetyk starcza na bardzo długo, więc zdążysz zaobserwować rezultaty (lub ich brak). Pamiętaj, że mydło naturalne to nie apteczny specyfik, nie czyni cudów, ale jak wszystkiego – warto spróbować.
Używałyście kiedyś mydła Aleppo? Piszcie w komentarzach!
Zdjęcia pochodzą ze strony http://gaj-oliwny.pl, gdzie możecie kupić mydła Aleppo.
Ja gorąco polecam, bardzo mi pomaga!
Najlepsze mydlo jakie miałam. Rodzina dziewczyny mojego brata zawsze mi je przywozila, bo jej rodzina to zaczela produkowac. Moje wlosy staly sie silniejsze, skora byla jaśniejsza, a na twarzy bie mialam zadnych niedoskonalosci. Polecam wszystkim
Mi to mydlo strasznie przesluszylo wlosy. Na twarzy nie zauwazylam poprawy ale nic zlego nie zrobil