Zastanawiasz się, na co chłopcy zwracają uwagę przy pierwszym spotkaniu? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź!

Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Faktycznie często bywa tak, że oceniamy kogoś przez pryzmat wyglądu czy kilku chwil rozmowy. Kiedy poznajemy chłopaka, chcemy oczywiście wypaść przed nim jak najlepiej. Warto więc wiedzieć, nad czym powinnyśmy popracować, by oczarować chłopaka już na samym początku. Czytaj dalej!

Na co chłopcy zwracają uwagę przy pierwszym spotkaniu?

Popracuj nad tymi kilkoma cechami, aby zrobić na chłopaku jak najlepsze wrażenie.

Schludny wygląd

Wbrew pozorom chłopcy zwracają uwagę na takie szczegóły, jak: umyte włosy, zadbane paznokcie czy wyprasowane ubrania. Nikt oczywiście nie wymaga od Ciebie, żebyś wyglądała jak manekin z wystawy (czyt. nieskazitelnie), ale jeśli Twoje ubrania wyglądają jak wyjęte psu z gardła, Twoje paznokcie są poobgryzane i na dodatek brudne, a włosów nie myłaś od tygodnia, to nie licz na pozytywny odbiór Twojej osoby.

Strój

Podobno nie szata zdobi człowieka, ale my nie do końca się z tym zgadzamy. Nasz strój może wiele o nas powiedzieć i bardzo szybko sprawić, że ludzie zaczną nas postrzegać w określony sposób. Krótka mini i duży dekolt? – łatwa laska. Golf, proste spodnie, okulary i włosy upięte na karku? – kujonka. Sama pewnie też nieraz szufladkujesz w ten sposób ludzi. Nie musisz oczywiście zmieniać swojego stylu, bo najważniejsze, żebyś nosiła to, w czym czujesz się najlepiej, ale powinnaś mieć świadomość, że inni oceniają Twój wygląd.

Mowa ciała

Wiele gestów, które wykonujesz od razu pokazuje czy jesteś zestresowana czy rozluźniona. Będąc spiętą, możesz też niechcący dać chłopakowi do zrozumienia, że nie jesteś nim zainteresowana, podczas gdy tak naprawdę jest zupełnie odwrotnie! Podczas pierwszej rozmowy unikaj krzyżowania rąk na piersiach, spuszczania i uciekania wzrokiem, obgryzania paznokci czy stukania palcami (np. w blat).

Ton wypowiedzi

Nie chodzi oczywiście o to, czy masz wysoki czy niski głos, tylko raczej o to, czy jesteś poważna i spięta, czy może wesoła i rozluźniona. To wszystko ma znaczenie!

Poczucie humoru

Chłopcy lubią wesołe dziewczyny, więc jeśli on zaczyna przy Tobie żartować, to dobrze by było, żebyś zaczęła się śmiać. No, chyba że jego żarty są tragiczne. Lepiej nie śmiać się w ogóle, niż zrobić to w sposób wymuszony. Wyjdzie to wtedy bardzo sztucznie, a tego przecież byś nie chciała. Jeśli jednak jego żarty wyraźnie Cię rozbawią, on dojdzie do wniosku, że nadajecie na tych samych falach i przekona się do Ciebie jeszcze bardziej.

Oto kilka najważniejszych cech, na jakie chłopcy zwracają uwagę przy pierwszym spotkaniu. Jeśli chcesz zrobić na kimś dobre wrażenie, upewnij się, że wygląd, strój, mowa ciała, ton wypowiedzi i poczucie humoru są okej 🙂

Czytaj także: O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Na co chłopcy zwracają uwagę podczas pierwszego spotkania?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj