Nazywamy je przyjaciółkami, choć w rzeczywistości nie zasługują na to miano. Często dobrze się maskują i zanim odkryjemy ich prawdziwą naturę, musi minąć trochę czasu. Oto najgorsze typy naszych nie-przyjaciółek.

Czasami zdarza się tak, że osoby, które uważamy za przyjaciół, tak naprawdę nimi nie są. Choć my zrobilibyśmy dla nich prawie wszystko, oni nie byliby zdolni do tego samego. Z jakiegoś powodu udają przyjaciół, jednak prędzej czy później okazuje się, że nimi nie byli. Poniżej kilka przykładów:

#1. ?Przyjaciółka-zazdrośnica?. Jest przy Tobie, gdy u Ciebie źle się dzieje, dlatego myślisz, że jej intencje są szczere. Zupełnie jak w powiedzeniu, że ?prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie?. Prawda jest jednak zupełni inna. Taka osoba chętnie jest  przy Tobie tylko w momencie, gdy jej sytuacja jest lepsza od Twojej. Oczywiście pociesza Cię, gdy Ci smutno, ale tak naprawdę karmi się Twoimi niepowodzeniami. Gdy tylko w Twoim życiu zaczyna się układać, ona nagle się od Ciebie odsuwa, bo nie potrafi zaakceptować Twojego szczęścia i jest o nie zwyczajnie zazdrosna.

#2. ?Przyjaciółka-naciągaczka?. Jest super miła i zawsze chętnie się z Tobą spotka pod warunkiem, że przy okazji kupisz jej kawę lub ciastko albo pożyczysz bluzkę ?na wieczne oddanie?. Będzie się z Tobą kolegować, dopóki z Waszej znajomości będzie mieć jakieś korzyści.

#3. ?Przyjaciółka-krytyk?. Zawsze znajdzie powód, żeby wbić Ci szpileczkę. Niby jest wszystko okej i dobrze się dogadujcie, ale masz wrażenie, że krytykowanie Ciebie to jej hobby. Sama przyznasz, że prawdziwa przyjaźń chyba nie na tym powinna polegać.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

3 KOMENTARZE

  1. Przyjaciółka która filirtuje z tw byłym albo z twoim obecnym. Koszmar !!!! Co mam jej powiedzieć ????? Brak słów do niej bo zazwyczaj tłumaczy się że “jestem psem ogrodnika no sory taką mam naturę “

  2. Nwm czy tą osobe moge nazwac przyjaciolka ale mam w klasie taka jakby przyjaciolke. Chodzimy do 1 gim i w klasie nie jestesmy popularne bardzo lubimy sie uczyc itp. Gadamy w szkole ale poza szkola zero kontaktu spotkamy sie raz na tydzien w klubie ksiazki. Tak to nic ona nie posiada facebooka ani nic a ja tylko snapa

  3. Przyjaciółka typu “jesteś moją ostatnią opcją bym nie była sama”
    Spotyka się z tobą tylko wtedy, gdy wszyscy inni nie mają czasu. Dodatkowo, gdy już się spotkacie, ma cię głęboko gdzieś mimo tego, że starasz się jakoś zacząć rozmowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here