Źródło: Pinterest

Sprawdź, jakie słowa były najpopularniejsze wśród młodzieży w 2022 roku!

Młodzieżowy slang jest zazwyczaj niezrozumiały dla starszych pokoleń, ale to właśnie jeden z powodów, dla których tak często go używamy. Z pewnością jesteś w stanie przytoczyć wiele popularnych słówek, ale czy na pewno znasz je wszystkie? Oto lista tych najpopularniejszych w roku 2022.

Najpopularniejsze młodzieżowe słowa 2022 roku

#1. POV

Oto słowo, które w 2022 roku było najczęściej używane w internecie. Pochodzi od angielskiego point of view, czyli punkt widzenia. Ogromną popularnością cieszą się filmiki z serii POV, które możemy oglądać na Instagramie oraz TikToku. Pokazują one historie z perspektywy osoby pokazanej na nagraniu.

#2. Imagine

W rankingu najpopularniejszych młodzieżowych słów z 2022 słowo imagine uplasowało się na drugim miejscu. Wyraz zapożyczony z języka angielskiego możemy tłumaczyć jako wyobrażać coś sobie lub fantazjować/ marzyć o czymś.

#3. UwU

Podium najczęściej używanych słów z 2022 zamyka UwU. Jest to emotikon, który oznacza coś uroczego, słodkiego. Jest ekspresją pozytywnych emocji. UwU stosowane jest również jako ironiczna reakcja na coś, co jest przesłodzone. Litery ,,U” wyglądają jak przymknięte oczy, a litera ,,w” odwzorowuje zadowoloną minę. Całość tworzy obraz błogości na twarzy. Wśród fanów mangi i anime UwU popularny jest od wielu lat, podobnie jak ,,OwO”, który wyraża zdziwienie i ekscytację.

#4. Essa

Na czwartym miejscu uplasowało się słowo essa, które ma kilka znaczeń. Jest to okrzyk, którego używamy, kiedy czujemy radość, dumę lub rozbawienie. Wyraz ten może również stanowić formę pozdrowienia lub pożegnania.

#5. Rel

Jednym z najpopularniejszych młodzieżowych słów z 2022 jest rel. To skrót od angielskiego relatable, co można tłumaczyć jako mam/ czuję to samo, zgadzam się. Używany, by określić sytuację lub zachowanie, z którym się utożsamiamy.

Do najpopularniejszych młodzieżowych słów w 2022 zaliczyć możemy: pov, imagine, UwU, essa oraz rel. Poza tym często używano również innych wyrazów:

  • randomowy (przypadkowy),
  • crush (osoba, w której jesteśmy zakochani),
  • jesieniara (miłośniczka jesieni, która robi sobie zdjęcia z kubkiem herbaty, pod kocem i z książką w ręce lub w parku, wśród liści),
  • inba (afera, kłótnia lub impreza, melanż),
  • cringe (o żenującej sytuacji albo zachowaniu).

Które słówka z powyższych używasz najczęściej? A może powinny się tu znaleźć jeszcze inne wyrazy? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Kanały na YouTube, które warto obserwować

Źródła tekstu:
https://nadwyraz.com/blog-raport-15-najpopularniejszych-slow-mlodziezowych-w-internecie-w-2022 https://sjp.pwn.pl/ciekawostki/Edycja-2022;202556;1.html
https://www.miejski.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj