Jak wykorzystać nowe technologie do nauki?
Źródło: Pexels

Zbigniew Herbert napisał: ?Rozum równa się szczęściu”. Czy to prawda? Jak połączyć życie prywatne z obowiązkami szkolnymi, szczególnie gdy jest ich wiele i masz już dosyć? O tym przeczytasz w tym wpisie.

Nauka jest naszym obowiązkiem. Może być dla Ciebie bardzo ważna, ale musisz także pamiętać, o odpoczynku od niej. Ile razy musiałaś zrezygnować ze spotkania ze znajomymi? Zastanów się, czy przez naukę czegoś nie zaniedbujesz. Powinnaś przede wszystkim znaleźć równowagę między nauką, a swoim życiem prywatnym.

Nauka i życie prywatne – jak je pogodzić?

1. Nauka z przyjacielem

Jeżeli Twój przyjaciel dobrze się uczy, wspólna nauka po szkole będzie dla Was dobrym rozwiązaniem. Takie spotkanie będzie świetnym rozwiązaniem, gdy nie macie czasu dla siebie z powodu nadmiaru obowiązków.

Uważasz, że jest za zimno na wychodzenie z domu? Polecam rozmowy video!

2. Plan dnia

Może masz wolny czas w ciągu dnia, ale nawet o tym nie wiesz? Zaplanowanie całego dnia pozwoli Ci na znalezienie chwili czasu na spotkanie ze znajomymi. Będziesz miała poczucie, że trzymasz dzień w garści.

3. Nie trać czasu

Nie marnuj go na scrollowanie ekranu. Czas, który tracisz, mogłabyś inaczej i lepiej wykorzystać – jeżeli nie na naukę, to na spacer z koleżanką. Im szybciej wykonasz swoje obowiązki, tym szybciej będziesz mogła przejść do tej przyjemniejszej części dnia.

4. Odrabiaj zadania domowe w szkole

Chyba lepiej mieć to za sobą, prawda? Wieczorem relaks albo rozmowy z przyjaciółką. Będziesz w szoku, gdy zobaczysz ile masz dodatkowego czasu w domu.

5. Produktywność – szybko, dobrze, dokładnie

Im szybciej uporasz się z obowiązkami, tym szybciej będziesz mogła zacząć robić inne, przyjemniejsze rzeczy. Im bardziej się postarasz, tym efekty Twojej pracy będą lepsze. Jednak pamiętaj – jeśli coś robisz, to rób to dokładnie.

Czytaj także: Dlaczego gorzej się uczę?

Źródło zdjęć: Pinterest | Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj