Boisz się, że zabraknie Ci tematów w czasie rozmowy z kimś nowo poznanym? Sprawdź nasze propozycje!

O czym rozmawiać z nowo poznanymi osobami?

Temat nr 1: Twój rozmówca

To zazwyczaj bezpieczne wyjście, jeśli nie masz pomysłu, o czym rozmawiać z drugą osobą. Warto przygotować sobie wcześniej kilka standardowych pytań lub wymyślić coś na bieżąco. Ludzie zazwyczaj lubią mówić na swój temat, więc po pierwsze unikniecie krępującej ciszy, a po drugie zyskasz w oczach swojego rozmówcy, okazując zainteresowanie jego osobą.

Temat nr 2: Hobby

To dość popularny temat do rozmowy, ale ma w sobie duży potencjał 🙂 Szczególnie jeśli któreś z Was ma nietypowe zainteresowania, o których można dużo opowiedzieć. Jeszcze lepiej, jeśli okaże się, że Wasze hobby są podobne – wtedy z pewnością się dogadacie.

Temat nr 3: Aktualne wydarzenia

Tematy polityczne są raczej ciężkie, ale sport, kultura lub muzyka to zawsze dobry wybór. Nawet jeśli nie śledzisz aktualnych wydarzeń, to z pewnością co nieco do Ciebie dociera 🙂

Temat nr 4: To, co Was łączy

Jesteście z jednej szkoły? A może chodzicie na te same zajęcia dodatkowe albo mieszkacie na tym samym osiedlu? Znajdź jakiś punkt zaczepienia i zacznij o tym rozmawiać. Spotkaliście się w zupełnie przypadkowym miejscu? Spytaj swojego rozmówcę, czy często tam przychodzi.

Temat nr 5: Podróże

Większość z nas lubi podróżować. Nawet jeśli nie byłaś nigdy w żadnym interesującym miejscu, możesz opowiedzieć o swoich marzeniach. Druga osoba też z pewnością gdzieś była lub chciałaby być. Być może w przyszłości wybierzecie się gdzieś wspólnie? Nigdy nic nie wiadomo 🙂

O czym rozmawiać z nowo poznanymi osobami?

Nie wszystko musi być na Twojej głowie. Druga osoba również powinna się wysilić, dlatego nie staraj się za wszelką cenę, szukać tematów do rozmowy, jeśli widzisz, że tylko Ty próbujesz.

Nie wpadaj w panikę. Kilka minut ciszy to nie koniec świata. Nie warto z tego powodu wpadać w popłoch i na siłę mówić wszystko, co ślina przyniesie na język. Zawsze możesz też obrócić to w żart, mówiąc, że właśnie stało się najgorsze 🙂

Słuchaj. Czasami za wszelką cenę chcemy prowadzić rozmowę (ze strachu przed tą nieszczęsną ciszą) i dlatego zaczynamy mówić bez przerwy. Daj szansę wypowiedzieć się drugiej osobie, bo może ma coś ciekawego do powiedzenia, tylko nie może dojść do głosu.

O czym najczęściej rozmawiacie z nowo poznanymi osobami? Piszcie w komentarzach!

Źródło zdjęć: Pexels

2 KOMENTARZE

  1. Chciałbym poprosić o post, którego tematem i będzie: Jak nie doprowadzić do monotonii w związku oraz jak obchodzić się ze sprawami typu pocałunek, jeśli wcześniej się tego nie robiło.
    Z góry dziękuję 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj