Myślałaś nad operacją plastyczną, ale uważasz, że jesteś na to za młoda? Przedstawimy powody, dla których możesz i dla których nie powinnaś robić operacji.

Pamiętaj, że jeśli masz poniżej 18 lat, każda operacja musiałoby się odbyć za zgodą rodziców.

Wiele nastolatek ma kompleksy i dlatego rozważają poddanie się jakimś operacjom lub zabiegom. Czy to dobry pomysł? Wszystko zależy od sytuacji. Jest przecież różnica pomiędzy powiększaniem biustu, a operacją odstających uszu. W tym wpisie przedstawimy Wam plusy i minusy operacji plastycznych u nastolatek.

Operacje plastyczne dla nastolatek – za i przeciw

Przeciw:

Zastanów się czy to dobry pomysł. Pomyśl, czy ta operacja aby na pewno jest ci potrzebna. Czy chcesz wydawać tyle pieniędzy, bo masz jakiś mały kompleks, a ludzie żyją z gorszymi wadami. Zastanów się, czy nie chcesz operacji pod wpływem znajomych, rodziców itp. Jeśli masz niską samoocenę i wynika ona z wyglądu, ale cel operacji jest nierealistyczny, operacja to niezbyt dobry pomysł;

Pomyśl, czy nie będziesz żałować. Czy jesteś gotowa na tę zmianę? Pamiętaj, że tego nie da się odwrócić. Czy to nie jest tylko kaprys? Czy ból pooperacyjny nie będzie dla ciebie szokiem? Może dziś chciałabyś korektę nosa, a za miesiąc korekta piersi? Pamiętaj, że prawdopodobnie jesteś jeszcze w takim wieku, że twoje ciało stale się rozwija, twarz i ciało mogą się jeszcze zmienić;

Liposukcja. Ten zabieg jest bardzo odradzany osobom poniżej 18 lat. Wysysanie tłuszczu nie jest narzędziem do walki z nadwagą. Naprawdę, oszczędzisz dużo pieniędzy, jeśli przez np. 3 miesiące spróbujesz utrzymać zdrową dietę i będziesz regularnie ćwiczyć. Operacja w tym przypadku to nie jest rozwiązanie;

Ryzyko. Zawsze istnieje ryzyko, że operacja się nie uda i będziesz musiał z tym żyć do końca życia, chyba że zrobisz kolejną operację. Musisz zgłosić się do naprawdę sprawdzonego i dobrego lekarza, bez tego nawet nie próbuj. Możesz ryzykować nawet swoje życie.

Za:

Pewność. Jeśli rodzice cię wspierają, wiesz co cię czeka i się nie boisz, operacja może być odpowiednia. Jeżeli masz realistyczne oczekiwania, kompleks naprawdę ci przeszkadza i masz co najmniej 15 lat, raczej nie ma sprzeciwień operacji. Oczywiście, czasami operacje robi się wcześniej, ale 15 lat to najczęściej minimum, biorąc pod uwagę że od 12 roku życia ciało najbardziej się rozwija;

Samoocena. Jeśli naprawdę twoja samoocena może się znacznie zawyżyć po operacji i nie ma żadnych przeciwwskazań, o czym możesz przekonać się jedynie u chirurga/lekarza przeprowadzając z nim rozmowę- operacja może się odbyć.

Operacje plastyczne dla nastolatek

Źródło zdjęć: Pexelshttp://www.dlanastolatek.pl

1 KOMENTARZ

  1. A powiększanie ust to coś strasznego? Widziałam zabieg modelowania twarzy, w którym się to zawiera. Moje usta są tak małe, że żaden chłopak nie chce ich całować ; < Co o tym myślicie?
    Wiem, że w Korei Pd nastolatki takie jak ja robią sobe wszelkie operacje plastycznie na twarzy, aby bardziej zblizyc sie do wygladu gwiazd pop-kulturowych, więc dlaczego to miało by być u nas problemem?

    Boje się jedynie, że znajomi zobaczą tę zmianę. Może lepiej poczekać na końca szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj