Kręcone włosy bywają niesforne i często nie układają się tak, jak chcemy. Jak więc je pielęgnować, żeby wyglądały dobrze? Oto kilka naszych porad.

1. Odpowiedni grzebień. Najlepszy dla Ciebie będzie taki, który ma szeroko rozstawione ząbki. Dzięki temu zapobiegniesz niszczeniu się kręconych włosów. Będzie ci także dużo łatwiej je rozczesać.

2. Rozczesuj włosy zaczynając od dołu. Zacznij od samych końcówek i sukcesywnie przesuwaj się coraz wyżej.

3. Włosy czesz, gdy są mokre. Po myciu głowy koniecznie rozczesz swoje włosy. Nie czekaj aż wyschną! Czemu? Jeśli rozczeszesz już suche i pokręcone włosy, może okazać się że na głowie powstanie ci puch. Dlatego zawsze przeczesz swoje włosy gdy są jeszcze mokre, najlepiej nakładając na nie dodatkowo odżywkę bez spłukiwania.

4. Używaj delikatnych szamponów. Najlepsze będą te dla dzieci. W większości z nich nie ma szkodliwych detergentów, które mają bardzo negatywny wpływ na kręcone włosy.

5. Nie myj włosów za często. Nie chodzi tu o to, że masz ich nie myć na siłę, mimo że już są w złym stanie. Jeśli jednak nie musisz, to nie szoruj ich codziennie, a jakieś 3-4 razy w tygodniu. Pamiętaj, że z kolei ZBYT RZADKIE mycie włosów może doprowadzić do powstawania łupieżu.

Czytaj dalej:

3 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem najważniejsze jest nawilżanie. Aby włosy nabrały więcej objętości bardzo pomocna jest też suszarka z dyfuzorem 🙂 ja po myciu jeszcze ugniatam włosy z głową w dół

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię