Nasza redakcja postanowiła przetestować wpływ pietruszki na zwalczanie trądziku! Sprawdź, czy naszym zdaniem warto ją stosować.
Szukając domowych sposobów na walkę z trądzikiem i przebarwieniami, natknęłyśmy się w Internecie na wzmiankę na temat dobroczynnego działania pietruszki. To niepozorne warzywo nie tylko pomaga walczyć z niedoskonałościami, ale również wybiela skórę, dzięki czemu plamy i przebarwienia (a także piegi) rozjaśniają się. Ponadto przyspiesza gojenie się ran, dlatego dzięki niej wszelkie stany zapalne znikają szybciej.
Pozytywne działanie ma zarówno natka, jak i korzeń pietruszki. Możemy ją stosować zewnętrznie zamiast toniku lub wewnętrznie, czyli po prostu pić. Musiałyśmy przetestować to na własnej skórze.
Pietruszka na trądzik – czy warto ją stosować?
Zdecydowałyśmy się przetestować korzeń pietruszki, z którego ugotowałyśmy wywar.
Przepis na wywar z pietruszki
Składniki:
- 3-4 korzenie pietruszki;
- około 1 litr wody (na oko).
Przygotowanie: Pietruszkę myjemy, obieramy i kroimy w kostkę. Wrzucamy do garnka, zalewamy wodą i gotujemy przez około 20 minut (wywar zrobi się lekko żółty). Studzimy i pijemy małymi łyczkami. Na początek proponujemy wypić pół szklanki i stopniowo zwiększać tę ilość. Można też pić mniejsze ilości 2 lub 3 razy dziennie. Wywar pijemy przez 10 dni. W przypadku stosowania wywaru do przemywania twarzy, to najlepiej robić to wieczorem. Mieszankę możemy trzymać w lodówce maksymalnie przez 6 dni.
Rezultaty po zastosowaniu wywaru z pietruszki
Nasza kuracja przy zastosowaniu pietruszki wyglądała następująco: Wieczorem myłyśmy twarz żelem przy pomocy specjalnej silikonowej szczoteczki do mycia i masażu twarzy, a następnie przemywałyśmy twarz wacikiem zamoczonym w wywarze. Pozostały płyn piłyśmy małymi łyczkami. Po wyschnięciu pietruszkowego toniku, skóra robi się niezwykle gładka. Już po kilku użyciach wypryski stają się mniej widoczne i pojawia się zdecydowanie mniej niedoskonałości. Przebarwienia robią się delikatnie bledsze.
Nasza opinia na temat wywaru z pietruszki
Uważamy, że jak najbardziej warto wypróbować tę metodę, tym bardziej, że polecana jest nastolatkom będącym w okresie dojrzewania. Po upływie 10 dni czujemy jednak pewien niedosyt, dlatego zamierzamy zrobić tygodniową przerwę i powtórzyć kurację.
Uwaga! Jeśli nie macie pod ręką korzenia pietruszki, możecie użyć posiekanej natki. Potrzebujecie 2 łyżki listków i 200 ml wody. Natkę gotujemy kilka minut. Po wystudzeniu możemy dodać odrobinę soku z cytryny, która również ma właściwości wybielające.
Ten wpis może Was również zaciekawić: Domowy plaster na wągry – czy warto go stosować?
Źródło zdjęć: http://favim.com