samotne poróżowanie
samotne poróżowanie

Zamierzasz wybrać się w podróż w pojedynkę? Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Podróżowanie solo staje się coraz bardziej popularne. Choć niektórzy mają pewne obawy z tym związane, to zdecydowana większość skupia się na pozytywnych aspektach tej formy spędzania wolnego czasu. Jeżeli przyszło Ci na myśl, aby wyruszyć w samodzielną podróż, to w tym wpisie znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Planujesz samotną podróż? O tym musisz pamiętać!

#1. Poczytaj tematyczne blogi

Podróżowanie solo różni się nieco od tego w większym gronie, dlatego warto, abyś przed wyjazdem dowiedziała się jak najwięcej na temat miejsca, które zamierzasz zwiedzić. Z pewnością pomoże Ci to zaoszczędzić nieco pieniędzy czy choćby unikać odwiedzania niebezpiecznych miejsc. Poszukaj tematycznych blogów, gdzie pasjonaci podróżowania dzielą się licznymi wskazówkami, które możesz wykorzystać.

#2. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Brak bezpieczeństwa to jeden z głównych zarzutów wobec podróżowania solo. Wiele zależy od miejsca, do którego zamierzasz się wybrać. Z pewnością lepiej unikać krajów z wysoką przestępczością, zrezygnować z nocnych spacerów i trzymać dokumenty w bezpiecznym miejscu. Pamiętaj również o tym, aby meldować bliskim, gdzie jesteś, szczególnie gdy zamierzasz opuścić hotel na dłużej.

#3. Podszkol swoje słownictwo

Im więcej ludzi z Tobą podróżuje, tym większa szansa, że uda Wam się bez przeszkód dogadać w obcym języku. Kiedy jesteś sama, możesz liczyć tylko na siebie. Z tego powodu na kilka tygodni przed wyjazdem, zacznij powtarzać sobie popularne zwroty oraz słówka w języku angielskim. Możesz także nauczyć się kilku wyrażeń w języku urzędowym kraju, który zamierzasz zwiedzić. Koniecznie zabierz ze sobą słownik kieszonkowy.

#4. Upewnij się, że Twój telefon będzie działał

Nie zawsze telefon automatycznie przełącza się na innego operatora, po przekroczeniu granicy. Czasami trzeba to zrobić ręcznie. Zdarza się również, że jest problem z Internetem. Aby mieć pewność, że wszystko będzie działało tak, jak należy, odwiedź salon swojego operatora przed wyjazdem lub poszukaj informacji na temat ręcznej konfiguracji w sieci.

#5. Nie ograniczaj się do pokoi jednoosobowych

To, że podróżujesz solo, nie oznacza, że musisz spać w pokojach jednoosobowych. Przeglądając ofertę noclegową, weź pod uwagę również nieco większe pokoje. Cena apartamentów z dwoma łóżkami często niewiele różni się od tych z jednym, a ich dostępność jest większa. Poza tym za drobną dopłatą zapewnisz sobie bardziej komfortowe warunki.

Co myślisz o samotnym podróżowaniu? Chciałabyś kiedyś pojechać gdzieś solo, czy wolisz wyjazdy w większym gronie?

Czytaj także: 5 faktów o morsach, które musisz znać, jeśli jesteś miłośniczką zwierząt!

samotne poróżowanie
samotne poróżowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj