Marzysz o perfekcyjnym makijażu ust, który utrzyma się na długo? Sprawdź koniecznie jak go wykonać!

Usta są niezaprzeczalnie jednym z ważniejszych elementów naszego makijażu i mogą dodać mu ,,charakteru”. Jak więc odpowiednio je pomalować by wyglądały perfekcyjnie? W dzisiejszym wpisie znajdziecie kilka wskazówek, idealnych dla wszystkich dziewczyn, które nie czują się ekspertkami w tej dziedzinie i chciałyby pogłębić swoją wiedzę.

Podstawy makijażu: usta

PIELĘGNACJA UST PRZED MAKIJAŻEM

Bez odpowiedniej pielęgnacji możesz pożegnać się z idealnym makijażem ust. Choćby perfekcyjnie wykonany makijaż, nie będzie się dobrze prezentować, jeśli usta będą zaniedbane.

Peeling – Usta także potrzebują od czasu do czasu peelingu. Dobrym rozwiązaniem będzie ten przeznaczony do twarzy, gdyż ma drobniejsze ziarenka od peelingu do ciała. Dzięki temu jest delikatniejszy i nie podrażni tak naszych ust. UWAGA! Pamiętaj, żeby nie robić peelingu, gdy na twoich ustach znajduje się jakakolwiek ranka.

Nawilżanie – Regularne nawilżanie ust to kolejna podstawa, bez której nie wykonasz perfekcyjnego makijażu. Możesz używać do tego balsamów nawilżających do ust lub nałożyć grubą warstwę gęstego miodu na noc.

MAKIJAŻ UST

Baza – W drogeriach jest dostępnych wiele baz pod szminki. Możesz ją także zastąpić, nakładając na usta w niedużej ilości podkład, którego używasz na co dzień.

Konturówka – Dzięki niej szminka nie będzie rozmywała się poza kontur ust. Dodatkowo możesz nią skorygować drobne niedoskonałości ust takie jak np. nierówna linia ust.

Szminka – Po wykonaniu poprzednich czynności przyszedł czas na szminkę. Najlepiej jeżeli będzie ona w takim samy albo bardzo podobnym odcieniu co konturówka. Teraz wystarczy pomalować dokładnie usta. Możesz zrobić to wklepując szminkę opuszkiem palca lub po prostu pomalować usta szminką.

Powiększanie ust: Narysuj linię konturówką, wychodzącą 1-2 mm poza naturalną linię ust. Następnie wypełnij usta szminką. Aby Twoje usta wyglądały na jeszcze większe, rozjaśnij punkt między górną wargą, a nosem.

Pomniejszanie ust: Obrysuj usta konturówką od wewnętrznej strony ich naturalnej linii. Następnie wypełnij usta szminką. Najlepiej sprawdzają się do tego odcienie nude.

Nadmiar szminki. Po pomalowaniu ust, nadmiar szminki odciśnij w chusteczkę lub kawałek ręcznika papierowego.

makijaż ust

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj