Jak niewiele trzeba, żeby pomagać innym – wystarczy jedno kliknięcie myszki, aby uszczęśliwić drugą osobę! Przejrzyj strony internetowe, dzięki którym możesz pomóc potrzebującym.

Pomagaj online – klikając

Pajacyk.pl

Na świecie ponad 60 milionów dzieci jest niedożywione, a dziennie z tego powodu umiera 15 tysięcy z nich. Ten problem nie omija także Polski – wielu młodych Polaków nie dojada i żyje w skrajnej biedzie. Naprzeciw temu problemowi wychodzi Akcja Humanitarna ,,Pajacyk” działająca już od 1998 roku, finansująca posiłki dla dzieci w polskich szkołach, świetlicach i innych tego typu placówkach.

Cały program Pajacyka polega na klikaniu w jego brzuszek, dzięki czemu zwiększa się kwota, którą sponsorzy przekazują na ten cel.

Okruszek.org.pl

Program działa na rzecz fundacji ,,Bliźniemu swemu” i pomaga dzieciom, osobom chorym, bezdomnym, a także biednym. Klikając w ikonkę kawałka chleba, uzyskujemy niewielką sumę pieniędzy, którą sponsorzy przelewają na konto fundacji. Mimo, że kwota, którą zdobywa się przez jedną osobę nie jest duża, to gdy takich osób zbierze się więcej, kwota również urośnie. Na rzecz potrzebujących osób wolontariusze urządzają akcje charytatywne, licytacje i koncerty dobroczynne. Uzbierane fundusze, program przekazuje schroniskom dla bezdomnych, świetlicom z posiłkami, domom dziecka oraz ubogim i ich rodzinom.

Balonik (Poomoc.pl)

By spełnić marzenie chorego dziecka, wystarczy tylko jedno kliknięcie! Balonik to stosunkowo nowa akcja, która przyczynia się do realizacji pragnień dzieci. Jedno marzenie ma określoną ilość „kliknięć” potrzebnych do jego realizacji, tak wiec klikając codziennie w balonik pojawiający się na stronie głównej, masz w tym duży udział.

Pusta Miska

Nie tylko ludzie są zaniedbani, głodni i potrzebujący – także wiele zwierząt z tych powodów cierpi, a szczególnie te mieszkające w schroniskach. Właśnie dla nich działa akcja ?Pusta miska?. Aby pomóc, kliknij w miskę psiaka ze strony głównej, a organizator uzyska fundusze, które w pełni przeznaczy dla pupili.

Pieniądze z akcji zostają przekazane na m.in. budowanie nowych boksów, zakup karmy, leczenie zwierząt, a także pomoc w znalezieniu im domu. Dzięki temu, znacznie polepsza się ich standard życia, a mieszkanie w schroniskach staje się dla nich bardziej znośne.

DobryKlik.pl

To akcja, która zbiera pieniądze na różne szczytne cele, takie jak operacje dzieci, czy też kosztowne leczenie. Po wejściu w witrynę, na stronie pojawia się pewnego rodzaju nieodsłonięta układanka zbudowana z cegiełek. Klikając w jedną z nich, odsłaniamy kawałek obrazka i tym samym przekazujemy 10 groszy na zbiórkę. Plusem strony jest to, że aktualny cel zbiórki jest dokładnie opisany, dzięki czemu wiemy, na co i na kogo konkretnie idą uzyskane pieniądze.

Polskie Serce.pl

Fundacja założona w 1991 roku, przez Zbigniewa Religę, działająca na rzecz rozwoju kardiochirurgii. Co roku wiele osób umiera na serce, dlatego akcja nadal jest kontynuowana i za jej przyczyną przeprowadzane zostają rożne badania, dzięki którym metody leczenia serca zostają unowocześniane. Wystarczy kliknąć w pokazany na stronie przycisk.

Kociklik.pl i Psiklik.pl

Akcja działająca podobnie do ,,DobryKlik„, z tym, że tutaj zbiórkę prowadzi się na rzecz psów i kotów. By pomóc, odsłania się obrazek i dzięki temu przekazuje się 5 groszy na leczenie zwierzaków.

Pomagaj online - klikając

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj