Poznaj sprawdzone triki, które pomogą Ci szybko schudnąć.

Większość z nas marzy o szczupłej sylwetce, ale brak nam motywacji i samozaparcia, aby ją osiągnąć. Być może jednak nie zdajesz sobie sprawy z tego, że wprowadzenie w życie kilku niewielkich zmian może ułatwić Ci zrzucenie zbędnych kilogramów. Poznaj te triki!

Sprawdzone triki, które pomogą Ci schudnąć

Nie kupuj jedzenia na mieście

Jeśli chcesz mieć pewność, że jesz zdrowo i nisko kalorycznie, szykuj sobie posiłki w domu. Poza tym dzięki temu zaoszczędzisz również pieniądze, które możesz spożytkować w lepszy sposób 🙂

Nie korzystaj z windy

Postaraj się zrezygnować z windy kilka razy w tygodniu. Jeśli mieszkasz bardzo wysoko, wjeżdżaj nią tylko do któregoś piętra, a potem idź schodami. Zajmie Ci to trochę więcej czasu, ale za to wyrzeźbisz sobie dzięki temu uda i pośladki, a dodatkowo polepszysz kondycję.

Myj zęby po każdym posiłku

Jeśli nie masz takiej możliwości, weź gumę do żucia. Dzięki świeżemu oddechowi, będziesz pamiętać, że niedawno jadłaś i unikniesz zbędnego podjadania.

Wysiadaj 1-2 przystanki przed szkołą, czy uczelnią

Ruch to zdrowie! Szybki marsz spala kalorie, a na efekty nie będziesz musiała długo czekać.

Zwiększ spożycie błonnika

Dzięki temu będziesz mała mniejszy apetyt. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku, ma on być tylko dodatkiem, a nie głównym składnikiem Twojej diety! I pamiętaj, żeby dużo pić, bo inaczej będzie on zalegał w Twoim organizmie.

Zapisuj to co zjadłaś w ciągu dnia

Możesz sobie nie zdawać sprawy ile niezdrowych rzeczy jesteś w stanie zjeść w ciągu jednego dnia. Łatwiej będzie Ci je wyeliminować, jeśli będziesz mieć to na piśmie.

Rób w ciągu dnia przerwę na ćwiczenia

Przynajmniej jedną. Nie musisz od razu odpalać płyty z 40-minutowym fitnessem. Spacer z psem, czy kilku minutowe rozciągnie na pewno sprawią, że poczujesz się lepiej.

Jedz warzywa i owoce 5 razy dziennie

Zamiast podjadać słodycze, wybierz marchewkę lub jabłko. Sałatka z brokułami lub omlet ze szpinakiem to dobra opcja, bo oprócz tego, że mają witaminy, to pobudzają system trawienny, a przecież o to chodzi!

Zmień talerze na mniejsze!

To nie żart. Na małym talerzu (nawet tym wypełnionym po brzegi) zmieści się mniej niż na dużym, a do mózgu wędruje informacja, że właśnie pochłonęłaś caaały talerz jedzenia. To działa tylko pod warunkiem, że nie bierzesz dokładek.

Nie jedz przed komputerem, czy telewizorem

Odwracając uwagę od tego co robisz, jesz więcej. To samo tyczy się tempa jedzenia, dlatego?

…Jedz wolno!

Dokładnie przeżuwaj każdy kęs. Informacja o tym, że się najadłaś, trafia do mózgu dopiero po 20 minutach. Pomyśl więc o ile za dużo zjesz, jeśli będziesz się śpieszyć.

Czytaj także: Wyzwanie: Piękniejsza Ty w 10 tygodni!

Sprawdzone triki które pomogą Ci schudnąć

Źródło zdjęć: http://favim.com

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj