Źródło: Pinterest

Jest wiele błahych powodów, dla których nie warto zrywać z chłopakiem. Kilka najważniejszych przedstawiamy w tym wpisie.

W każdym związku pojawiają się kłótnie, kryzysy i niedomówienia. Wiele z tych spraw da się rozwiązać i pogodzić, jeśli tylko łączy Was szczere uczucie. Zobacz z jakich powodów nie powinnaś zrywać ze swoim chłopakiem.

Powody, dla których nie warto zrywać z chłopakiem

1. Gdy on nie chce robić tego, o co go prosisz

Musisz liczyć się z tym, że nie zawsze każdy ma ochotę na to, co Ty. Nie zmuszaj chłopaka do niczego, nie szantażuj, nie obrażaj się. Postaw się w jego sytuacji i po prostu odpuść.

2. Gdy nie ubiera się tak, jakbyś chciała

Każdy z nas ma inny styl i ubiera się tak, jak mu się podoba i jak mu wygodnie. Zamiast obrażać się, że Twój chłopak ubiera się nieodpowiednio (według Ciebie), porozmawiaj z nim, pomóż mu wybrać ubrania, pokaż fajne outfity. Pamiętaj, że ubiór to tylko zewnętrzna część człowieka, a najważniejsze jest jego wnętrze.

3. Gdy jest od Ciebie niższy

Niestety, na to jak dużo urośniemy nie mamy wpływu. My, dziewczyny, wolimy zazwyczaj wyższych chłopaków, jednak nie zawsze udaje nam się takiego zdobyć. Chłopcy miewają kompleksy z powodu swojego wzrostu, dlatego powinnaś doceniać go takim, jaki jest, a nawet postarać się zobaczyć plusy takiej sytuacji. Pamiętaj, że wzrost wcale nie jest ważny w związku.

4. Gdy on nie chce ciągle za Ciebie płacić

Chłopak nie ma obowiązku płacenia za każdym razem za Twoje zachcianki, w końcu jesteście parą, a nie małżeństwem. Postaraj się zrozumieć, że też może mieć ograniczony budżet, dlatego staraj się płacić za siebie, a czasami i jemu coś postawić. Z pewnością będzie to miły gest.

5. Gdy on rzadziej wyraża swoje uczucia niż Ty

Nie każdy ma odwagę lub potrzebę wyrażać ciągle swoje uczucia czułymi słówkami. Niektórzy wolą robić to tylko od czasu do czasu lub skupiać się na zachowaniu/ gestach. Warto pomówić o tym z chłopakiem, bo być może ciężko mu wyrażać swoje uczucia, nawet jeśli bardzo Cię kocha.

6. Gdy nie chce Cię zabierać na spotkania ze znajomymi

Nie znaczy to od razu, że on się Ciebie wstydzi. Może się boi, że się nie dogadacie lub jego znajomi prowadzą zupełnie inny tryb życia niż Ty. Wielu chłopców potrzebuje czasem pobyć sam na sam ze swoimi kolegami, dlatego nie zawsze chcą zabierać ze sobą swoje dziewczyny.

7. Gdy ma fobię, chorobę lub jakąś dolegliwość

Każdy z nas ma czasami jakieś dolegliwości, nie warto więc od razu skreślać chłopaka z tego powodu. Jeśli on cierpi na jakąś chorobę czy fobię, która nie jest zbyt ciężka i poważna, powinnaś starać się go wesprzeć, być przy nim tak często, jak tylko możesz. Jeśli jednak mowa tutaj o bardziej poważnych chorobach, to jasne jest, że możesz nie mieć w sobie tyle siły, aby sobie z tym poradzić. Porozmawiaj szczerze z chłopakiem, staraj się załagodzić rozstanie, aby nie poczuł się jeszcze gorzej.

Pamiętaj, że przy rozwiązywaniu konfliktów bardzo ważna jest rozmowa. Nie podejmuj pochopnych decyzji i nie zrywaj z błahych powodów, bo Twoje działania mają także wpływ na szczęście innych.

Polecamy: Jak przekonać chłopaka do swojego zdania?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj