styl nastolatek z USA

Poznaj charakterystyczne cechy stylu nastolatek z USA.

Większość z nas zna styl amerykańskich nastolatek z filmów seriali lub książek. Jednak jak to jest naprawdę z ich sposobem ubierania się? Postanowiłam przyjrzeć się temu bliżej!

Poznaj styl nastolatek z USA

Podzieliłam styl amerykańskich nastolatek na 4 główne grupy. W końcu my też nie ubieramy się tak samo 🙂

1. Księżniczka. Jak sama nazwa wskazuje – elegancka dama, która nigdy nie pokaże się w dresach. Jej ulubionymi ubraniami są spódnice i sukienki. Ubiera się modne, lecz z dozą krytycyzmu. Dba o makijaż, robi wymagające fryzury. Lubi wybierać dodatki i zapewne jest cheerleaderką. Wydaje się, jakby sama z siebie tak dobrze wyglądała, ale wykłada w to wiele pracy. Nic nie może być niedopasowane – nawet ołówki w szkole są pod kolor piórnika. Wydaje dużo pieniędzy na swój wygląd i zna każdą nowinkę z wyprzedzeniem.

2. Niby ?dziwadło”, ale dobrze ubrane. Niektóre nastolatki bawią się modą i łączą ze sobą z pozoru niepasujące do siebie rzeczy. Powstaje z tego dziwna, ale jednak ładna mieszanka. Przykładem są kolorowe rajstopy do krótkich spodenek. Na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie, ale jakoś w całym outficie wygląda to bosko. Dziewczyny o takim stylu są odważne i mają silny charakter. Noszą rzeczy używane, na które wydają mało pieniędzy. Są raczej za modą retro, noszą babcine berety do sukienek. W ich szafach można znaleźć prawdziwe perełki.

3. Tumblr girl. Niemal w każdym kraju możemy się na nie natknąć, więc chyba nie muszę pisać o co chodzi 🙂 Chociaż boom na tumblr girls już przeminął, to nadal wiele nastolatek wzoruje się na tym stylu.

4. Dziewczyna z sąsiedztwa. Jest to po prostu zwyczajna nastolatka, która nie rzuca się w oczy. Najczęściej możemy obserwować dziewczyny właśnie o takim stylu. Jednego dnia pojawiają się w bluzie i legginsach, a drugiego w sweterku i spodniach. Wyglądają jak chcą i robią co chcą. Ich makijaż jest podstawowy – nie wyróżnia się mocno. Czasem pojawiają się w wersji no makeup i nadal wyglądają super. Jak one to robią? Nie wiem, ale jak to odkryję, to dam Wam znać 🙂 Nie podążają ślepo za modą, wiedzą w czym dobrze się czują. Podstawą ich wyborów są basicowe rzeczy i kilka sprawdzonych dodatków.

Styl nastolatek z USA można przyrównać do kolorowego kalejdoskopu – jedna osoba, a tyle barw. Podstawową zasadą jest swoboda w wyborze. Te dziewczyny same wiedzą w co i z czym ubrać. Nie zamykają się w jednej kategorii, nie boją się eksperymentów i chętnie testują nowości.

Polecamy: Tumblr girls ? idealne dziewczyny czy atak klonów?

styl nastolatek z USA

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj