Przedłużanie rzęs
Źródło: https://favim.com/image/7170573

Zamierzasz przedłużyć rzęsy u kosmetyczki? Z tego wpisu dowiesz się, jak taki zabieg wygląda.

Przedłużanie rzęs to dość popularny zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet i młodych dziewczyn. Jeżeli Ty także jesteś nim zainteresowana, to ten wpis jest dla Ciebie!

Przedłużanie rzęs – co musisz o tym wiedzieć?

Doczepianie rzęs to skuteczny sposób na ich przedłużenie oraz pogrubienie. Niejedna z nas z pewnością próbowała samodzielnie doklejać kępki lub rzęski na pasku, jednak efekt w tym wypadku jest krótkotrwały, gdyż ściągamy je wraz ze zmywaniem makijażu.

Decydując się na przedłużanie rzęs u kosmetyczki zyskujemy pewność, że efekt będzie długotrwały – około 4 tygodni.

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs?

W zależności od wybranej metody, całość trwa około 1,5 – 2 godzin. Im większa objętość, tym dłużej trwa aplikacja.

Na początek kosmetyczka zmywa nasz makijaż. W kolejnym kroku nakleja specjalne płatki lub plasterki pod oczy, w taki sposób, aby zabezpieczyć dolną linię rzęs. Dzięki temu włoski nie stykają się ze sobą i nie ma obaw, że skleją się podczas zabiegu.

W kolejnym kroku kosmetyczka nakłada klej na linii rzęs i po kolei doczepia jeden lub kilka włosków do każdej rzęsy. W czasie trwania zabiegu nie wolno otwierać oczu, co dla niektórych może stanowić nie lada wyzwanie.

Jakie wyróżniamy metody przedłużania rzęs?

Jedną z najpopularniejszych metod jest 1:1, która polega na doklejeniu 1 sztucznej rzęsy do 1 naturalnej.

Kolejną metodą, która jest najchętniej wybierana, to metoda 2D – 3D. Polega ona na doczepieniu 2-3 włosków do 1 naturalnej rzęsy. Dzięki temu zyskujemy większą objętość, a nasze spojrzenie nabiera głębi.

Do wyboru mamy jeszcze inne metody, np. 4D, a nawet 8D, o nazwach Hollywood, Mega Volume czy Russian Volume. Są to metody dla odważnych dziewczyn, które lubią zwracać na siebie uwagę. Musimy mieć świadomość, że im więcej rzęs doczepiamy, tym efekt końcowy jest mniej naturalny.

Czy przedłużanie rzęs osłabia naturalne włoski?

Decydując się na doczepianie rzęs, należy dobrze wybrać salon kosmetyczny. Koniecznie udajmy się do certyfikowanej specjalistki, która pracuje na bezpiecznych produktach. Warto tutaj kierować się opiniami innych klientek.

Prawidłowo wykonany zabieg jest bezpieczny dla oczu, jednak im więcej włosków doczepiamy do jednej rzęsy, tym mocnej ją obciążamy. Najmniej inwazyjna metoda to 1:1.

Ile kosztuje zabieg przedłużania rzęs?

W zależności od wybranej metody, za doczepianie rzęs zapłacimy średnio od 100 do 250 złotych. Uzupełnianie wykonuje się zazwyczaj co 3-4 tygodnie i najczęściej kosztuje ono nieco mniej.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg przedłużania rzęs?

Tak naprawdę dla każdego! Jeżeli nie ma przeciwwskazań (np. brak naturalnych rzęs lub ich minimalna ilość, zapalenie oczu, klaustrofobia).

Polecamy: TOP kosmetyki na lato dla nastolatek

Przedłużanie rzęs
Źródło: https://favim.com/image/6893499

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj