Sprawdź do czego służą poszczególne pędzle używane przez profesjonalnych wizażystów do robienia makijażu.

Przewodnik po pędzlach do makijażu dla początkujących

Poniżej przedstawiamy Ci 9 podstawowych pędzli, które przydadzą Ci się do robienia perfekcyjnego makijażu (profesjonaliści używają ich nawet kilkanaście!).

Przewodnik po pędzlach do makijażu dla początkujących

#1 Pędzel do nakładania płynnego podkładu. Jest on dość szeroki i nieco spłaszczony. Podkład nakładaj od środka twarzy ku zewnętrznym stronom. Wykonuj szybkie, pewne ruchy, odpowiednio dozując kosmetyk.

#2 Pędzel do nakładania korektora. Zazwyczaj jest on płaski (może mieć różne wielkości, w zależności, jak duży obszar twarzy chcesz zatuszować). Zazwyczaj pędzle te zrobione są z dość sztywnego włosia, aby precyzyjnie nakładać kosmetyk. Jeżeli chcesz maskować wypryski za pomocą pędzla, wybierz jak najwęższy, a będzie Ci łatwiej precyzyjnie nałożyć korektor.

#3 Pędzel do pudru. Są grube i mają długie włosie. Aplikując puder, kieruj się od środka, ku zewnętrznym brzegom twarzy (tak jak w przypadku podkładu).
2015-06-30 Image Banner 336 x 280

#4 Pędzel do brązera. Ma mniejszą główkę niż pędzel do pudru. Posiada ściętą pod kątem końcówkę, co ułatwia konturowanie twarzy (więcej na temat konturowania znajdziesz TUTAJ).

#5 Pędzel do brwi. Służy do nakładania cienia na brwi, dlatego jest niewielkiego rozmiaru, aby móc precyzyjnie wykonać makijaż. Ma krótkie, ścięte pod kątem włosie.

Przewodnik po pędzlach do makijażu dla początkujących

#6 Pędzel do różu. Równie dobrze możesz do nakładania różu używać pędzla nr 4, jednak jeśli równie często nakładasz brązer i róż, warto mieć osobne pędzle lub myć jeden po każdym użyciu.

#7 Pędzel do cienia do powiek. Do cieni możesz użyć też pędzla zakończonego gąbeczką, jednak ten z włosiem, umożliwia wykonanie bardziej precyzyjnego makijażu.

#8 Pędzel do pudru rozświetlającego. Świetne radzi sobie też z omiataniem twarzy z resztek cieni do powiek, które się obsypały.

#9 Pędzelek do rzęs i brwi. Właściwie jest to szczoteczka, która służy do rozczesywania brwi oraz grzebyk do rozdzielania rzęs.

2015-06-30 Image Banner 650 x 200

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: weheartit.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię