Nie lubisz sprzątania? Nie Ty jedna! Dzięki naszym trikom nie będzie ono jednak aż tak straszne.

Przydatne triki, które ułatwią Ci sprzątanie

Czyszczenie desek do krojenia. Jeśli masz w domu plastikowe deski do krojenia, które się odbarwiły, możesz je wyczyścić za pomocą odplamiacza.

Osad na kubku. Zamiast szorować kubek gąbką i płynem do mycia naczyń, wsyp do kubka łyżeczkę soli lub cukru, wlej odrobinę wody i po prostu przetrzyj. Ślady znikną w ciągu kilku sekund.

Brud na suszarce do naczyń. Jeśli Twoja suszarka do naczyń potrzebuje czyszczenia, to użyj do tego starej szczoteczki do zębów. Dzięki temu usuniesz brud z trudno dostępnych miejsc.

Odświeżanie dywanu. Aby odświeżyć dywan, wystarczy posypać go sodą oczyszczoną i odczekać kilkanaście minut (max. 30), a następnie odkurzyć.

Czyszczenie toalety. Aby ułatwić sobie szorowanie toalety, wlej do niej płyn i zostaw na godzinę. Po tym czasie brud łatwiej zejdzie.

Usuwanie kurzu z żaluzji. Najlepszy efekt uzyskasz przecierając żaluzje starą skarpetką! Zamocz ją wcześniej w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Lśniąca wanna. Aby powierzchnia wanny znów stała się biała, wystarczy, że spryskasz ją wodą utlenioną i po 30-60 minutach spłuczesz.

Czyste fugi. Aby usunąć brud z fug i zabezpieczyć je, posmaruj przestrzenie między płytkami woskiem ze świecy.

Przydatne triki, które ułatwią Ci sprzątanie

Źródło zdjęć: Pexels

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj