Wybór kierunku studiów ma kluczowe znaczenie dla przyszłości każdego człowieka. Otwiera drzwi do interesującej i satysfakcjonującej kariery zawodowej, jednocześnie pozwalając nabyć umiejętności wymagane na wybranym stanowisku. Poznaj największe zalety studiowania psychologii – jednej z najbardziej przyszłościowych dziedzin!

Bez względu na to, czy po wielu latach aktywności zawodowej podejmujesz decyzję o przebranżowieniu się, czy może jesteś absolwentem uczelni i chcesz rozpocząć kształcenie w wybranej branży – studia podyplomowe online będą dla Ciebie idealne. Jednym z popularnych kierunków jest psychologia. Poznaj ją nieco bliżej i przekonaj się, dlaczego jest trafnym wyborem!

Szeroki wybór przyszłych stanowisk pracy

Psychologia to niezwykle rozległa dziedzina, dlatego wybierając ją na swój kierunek studiów, będziesz mógł rozwijać się w preferowanej niszy. Interesują Cię kwestie medyczne? Wirtualna uczelnia ma w ofercie psychotraumatologię, psychoseksuologię, uzależnienia behawioralne, psychoonkologię lub neuropsychologię. A może ciekawią Cię tematy przedsiębiorcze? Możesz wybrać psychologię biznesu lub psychologię transportu. Ostatnimi czasy popularnością cieszy się również cyberpsychologia.

Dobry, wykształcony psycholog z łatwością znajdzie zatrudnienie w dowolnym miejscu. Tacy specjaliści potrzebni są w szkołach i uczelniach, większych przedsiębiorstwach, sądach czy placówkach opieki zdrowotnej. Zadbaj o stabilną przyszłość, wybierając studiowanie psychologii.

Rozwijaj zainteresowania i pomagaj ludziom

Ze względu na mnogość kierunków psychologicznych, możesz łączyć kwestie psychologii z własnymi preferencjami i zainteresowaniami. Każdego psychologa ciekawi bowiem coś innego, a jak wiadomo – najlepsza praca to taka, którą wykonuje się z przyjemnością. Już dziś możesz zapisać się na studia, które pozwolą Ci rozwinąć się na wielu płaszczyznach i jednocześnie zdobyć cenne wykształcenie.

Praca psychologa w dużej mierze opiera się na analizowaniu ludzkich zachowań oraz udzielaniu wsparcia i porad. Jest to więc wyjątkowo satysfakcjonujący zawód. Szybko poczujesz się potrzebny i doceniany – masz w końcu realny wpływ na dalsze życie wielu ludzi, a także ich przyszłe wybory. 

Nie zapomnij, że ze względu na poznanie tajników ludzkiego zachowania, studia przełożą się także na Twoje codzienne życie prywatne. Lepiej zrozumiesz bliskie Ci osoby, poprawisz relacje międzyludzkie oraz rozwiniesz empatię.

Nie zapomnij o kwestii finansowej

Sporą zaletą studiowania psychologii jest późniejsza możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy. Zarobki mogą znacznie różnić się w zależności od dziedziny psychologii, którą chcesz się zajmować. Dla przykładu najlepiej opłacani psychologowie biznesu zarabiają około 8400 zł brutto, natomiast psychoseksuologowie – około 5000 zł brutto. Znaczenie ma też miejsce zatrudnienia. Duże firmy, sądy i prywatne ośrodki medyczne będą korzystniejszym wyborem pod względem finansowym. 

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj