Interesujesz się fotografią, ale nie do końca wiesz, z której strony to ugryźć? Ten wpis jest dla Ciebie!

Fotografia to bardzo ciekawe zainteresowanie. W zasadzie możesz fotografować wszystko, na co tylko masz ochotę: krajobrazy, obiekty, zwierzęta czy ludzi. Wybór należy do Ciebie.

Rozwijanie pasji: Fotografia

Odpowiedni kadr

To ważne by odpowiednio wykadrować zdjęcie. Osoba fotografowana wcale nie musi być na środku! W wielu przypadkach nawet nie powinno tak być! Spróbuj ustawić modela po prawo, po lewo i porównaj rezultaty. Z czasem sama intuicyjnie będziesz wiedziała, jak wykadrować zdjęcie.

Siatka

Jeżeli wykonujesz jakiekolwiek zdjęcie na telefonie, włącz w ustawieniach tzw. siatkę. Podstawowe zasady fotografii głoszą, że najważniejsze miejsce na zdjęciu powinno znajdować się na jednym z czterech miejsc, w których przecinają się linie.  Będzie wtedy ono na głównym planie i stanie się bardziej widoczne.

Perspektywa

Jeśli robisz zdjęcie, wypróbuj różne perspektywy. Przesuń się w bok i zobacz co z tego wyniknie. Może obiekty na zdjęciu będą lepiej wyglądały z tej perspektywy? Jak to mawiają, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Zoom

Przybliż! Do tego celu użyj opcji zoom w aparacie lub zrób kilka kroków wprzód. Wiele zdjęć jest robionych z zbyt daleka, ale Ty nie popełniaj tego błędu. Przed zrobieniem zdjęcia, porównaj wyniki z bliska i z daleka, a po tej czynności zdecyduj kiedy wygląda to lepiej.

Aparat

Żeby robić dobre zdjęcia, nie musisz mieć najnowszej lustrzanki! Do tego celu możesz użyć nawet telefonu! Nie daj sobie wmówić, że najlepszy aparat uzupełni braki w umiejętnościach! To wielki MIT! Ćwicz, rób zdjęcia i testuj, a twoje umiejętności i zdjęcia będą coraz to lepsze.

Próbuj!

Jak może zauważyłaś, w tym poście często zachęcamy do próbowania i testowania różnych możliwości czy to perspektywy czy kadru. Jeśli będziesz próbowała różnych rzeczy, twoje zdjęcia będą urozmaicone i ciekawsze. Dowiesz się też jak będą wyglądały różne kadry, a twoje umiejętności się rozwiną.

Mamy nadzieję, że wpis Wam się podobał. Dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie serii. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły na podobne wpisy, to koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Rozwijanie pasji: Fotografia

Źródło zdjęć: Pexels

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj