Źródło: Favim

Chciałabyś zacząć rysować, ale nie wiesz jak się za to zabrać? A może chcesz poprawić swoje dotychczasowe umiejętności? Wypróbuj nasze wskazówki!

Rysowanie to świetna pasja, ale także kreatywne zajęcie. Nieprawdą jest, że do rysowania trzeba mieć talent. Talent nam w tym pomoże, ale 90% sukcesu to ciężka praca.

Jak rozwinąć pasję do rysowania?

Na samym początku nie inwestuj w drogie narzędzia

Jak to mawiają, prawdziwy artysta potrafi namalować arcydzieło zwykłym ołówkiem na kartce papieru do drukarki. Jest to prawda, ale jest to na pewno jest to trudniejsze niż rysowanie najnowszym zestawem profesjonalnych ołówków różnych grubości, w ekskluzywnym opakowaniu. Dla Ciebie na początek nada się mały zestawik ołówków HB, 2B i może 5B. By odpowiednio później wraz z rozwijaniem swoich umiejętności, przejść do trudniejszych technik, jak np. markery na bazie alkoholu.

Spójrz przed Siebie!

Po prostu rysuj to, co widzisz! Na początku może to się wydawać trudne, ale z czasem Twoje rysunki będą coraz lepsze. Zwracaj uwagę na cienie i kąt padania światła.

Zainspiruj się

Oglądaj, jak rysują inni. Zaobserwuj swoich ulubionych rysowników na Instagramie albo oglądaj rysunki innych na YouTube. Przed rysowaniem możesz też pokolorować antystresową kolorowankę.

Nie przejmuj się

Nie zawsze wszytko będzie szło tak, jak sobie to wymarzysz. Nie staniesz się nagle Picasso. Ćwicz, nie poddawaj się, a Twoje umiejętności i rysunki będą coraz lepsze.

Nie bój się zacząć

Powszechnym problemem wśród początkujących (jak i tych bardziej doświadczonych) jest lęk przed postawieniem pierwszej kreski. Nie martw się, że coś zepsujesz, nawet jeśli, możesz to zmazać gumką lub zacząć od początku.

Czas start

Wiele osób, które zafascynowały się rysunkiem nie robią tego, bo… przesiadują w Internecie. Tak, zamiast szlifować nasze umiejętności praktyczne zaczynamy pogłębiać wiedzę teoretyczną. Pamiętaj, że poprzez siedzenie na stronach o rysunku i czytanie o kolejnym zestawie suchych pasteli nic się nie nauczysz, a przez szkicowanie czy cieniowanie rysunków, już tak.

A Wy lubicie rysować? Czy to zupełnie nie jest hobby dla Was? Dajcie znać w komentarzach!

Rozwijanie pasji: Rysowanie

Źródło zdjęć: http://favim.com

8 KOMENTARZE

  1. Ja mam tak,że mi wszyscy mówią,że mam talent, a ja widzę osoby,które rysują o wiele lepiej niż ja…rodzice ciągle się mną chwalą,są dumni,a dla mnie narysowanie czegoś samej nie jest takie proste ja im się wydaje i BARDZO często mi to nie wychodzi. Czasami nawet nw dlaczego po prostu przerysowuję rysunki by pokazać,że narysowałam coś nowego :/

  2. Możecie dodać post z różnymi rysunkami? Dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych. Chętnie bym się zainspirowała 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj