Sauna parowa na włosy
Sauna parowa na włosy

Zastanawiasz się, czy sauna parowa jest dla Ciebie? W tym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje na temat tego zabiegu!

Słyszałaś o saunie parowej i chciałabyś ją przetestować? Zanim złapiesz za telefon i umówisz się na wizytę u fryzjera, przekonaj się, czy to zabieg dla Ciebie!

Sauna parowa na włosy – co musisz wiedzieć o tym zabiegu?

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Sauna parowa przeznaczona jest dla posiadaczek zniszczonych włosów, które potrzebują regeneracji. Dogłębnie nawilża i odżywia kosmyki, dzięki czemu stają się silne i wyglądają zdrowo. Podczas zabiegu Twoje włosy będą bardziej podatne na działanie produktów odżywczych, dzięki czemu efekty są znakomite!

Jak wygląda zabieg sauny parowej?

Do wykonania zabiegu wykorzystywana jest specjalna maszyna z kopułą, która swoim wyglądem przypomina hełm. Wykonana jest z plastiku lub ze szkła. Fryzjer nagrzewa urządzenie do temperatury około 40ºC, a maszyna zaczyna wytwarzać parę wodną. Ciepło otwiera łuski włosowe, a wilgoć skutecznie nawilża i regeneruje.

Na początku fryzjer umyje Ci dokładnie głowę, a następnie nałoży specjalną maskę, przeznaczoną do tego zabiegu. Kolejny krok to trzymanie włosów pod kopułą przez około 20 minut. Następnie stylista zmywa maskę, polewając głowę raz ciepłą, raz letnią wodą. Dzięki temu łuski włosa zamykają się.

Jak często należy wykonywać saunę parową na włosy?

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, zabieg warto powtarzać regularnie. Zaleca się, aby wykonywać go co 2-4 tygodni. Pozwoli to trwale polepszyć kondycję włosów.

Ile kosztuje zabieg sauny parowej?

W zależności od salonu, cena zabiegu waha się od 50-100 złotych. Jeśli ta kwota przekracza Twoje możliwości, możesz zdecydować się na saunę parową w domu. Dokładną informację, jak wykonać ten zabieg samodzielnie, znajdziesz w Internecie.

Czytaj także: Jak często należy chodzić do fryzjera?

sauna parowa na włosy
sauna parowa na włosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj