Jak często należy chodzić do fryzjera?
Jak często należy chodzić do fryzjera?

Zastanawiasz się, jak często powinnaś odwiedzać salon fryzjerski? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

O włosy warto dbać regularnie, za co odwdzięczą nam się pięknym i zdrowym wyglądem. Stosowanie odżywek, masek, a także peelingów ma ogromne znaczenie, ale ważne jest również częste podcinanie końcówek. W tym wpisie podpowiadamy, jak często należy chodzić do fryzjera, aby nasze włosy prezentowały się jak najlepiej.

Jak często należy chodzić do fryzjera?

Zaleca się, aby podcinać końcówki co 6-8 tygodni. Mało która nastolatka ma jednak czas (no i pieniądze) na tak częste odwiedzanie fryzjera. Jeżeli tylko masz taką możliwość, poproś bliską Ci osobę (np. mamę, siostrę lub przyjaciółkę), aby skróciła Ci włosy. Pamiętaj, że cienkie i delikatne pukle nie potrzebują aż tak częstego podcinania.

Jeżeli farbujesz włosy, najprawdopodobniej będą one potrzebowały częstszych zabiegów pielęgnacyjnych niż gdybyś tego nie robiła. W tym wypadku warto odwiedzać fryzjera minimum co 2 miesiące. Z kolei włosy, które nie są poddawane farbowaniu, ani nie są narażane zbyt często na stylizowanie na gorąco, nie potrzebują tak częstego podcinania końcówek. W tym wypadku wizyta u fryzjera co 3-4 miesiące będzie wystarczająca.

Co oprócz podcinania końcówek?

Salony fryzjerskie oferują mnóstwo zabiegów, które mają za zadanie poprawić kondycję naszych włosów. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć choćby keratynowe prostowanie, saunę parową czy botoks na włosy. Zapytaj o aktualną ofertę i poproś fryzjera o dobranie odpowiedniego zabiegu dla Ciebie.

Czytaj także: Wiosenne pomysły na nową fryzurę

Jak często należy chodzić do fryzjera?
Jak często należy chodzić do fryzjera?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj