W czym tkwi sekret udanego związku? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Na udany związek składa się 70% ciężkiej pracy i 30% uczucia. Brzmi nieprawdopodobnie? Być może, ale to prawda! Gorące uczucie, euforia i motyle w brzuchu nie trwają wiecznie. Po jakimś czasie emocje nieco gasną, a zakochanie przeradza się dojrzałą miłość. Aby miłość była silna, a związek szczęśliwy, trzeba na to ciężko pracować. Oto kilka sekretów szczęśliwego związku:

Wybaczanie sobie błędów. Nikt nie jest idealny i to zupełnie normalne, że każdy popełnia błędy. Najczęściej podczas kłótni, gdy emocje biorą górę, można powiedzieć coś, czego później będzie się żałować. Najważniejsze jest jednak to, żeby nie rozpamiętywać tego w nieskończoność, bo miłość to również umiejętność wybaczania sobie błędów.

Okazywanie sobie uczuć. Im dłużej jest się w związku, tym mniejszą wagę przywiązuje się do czułych gestów, a to duży błąd! Przecież wcale nie potrzebujemy mniej, niż na początku, kontaktu fizycznego z ukochaną osobą. Warto więc częściej się przytulać, całować i poświęcać wzajemnie uwagę, tak, aby cały czas podgrzewać atmosferę między Wami.

Szczera rozmowa. Związek nie będzie udany, jeśli będzie się przemilczać niewygodne tematy. Trzeba rozmawiać o wszystkim co nie jest okej, aby była możliwość pracowania nad tym. Najważniejsze to zrozumieć, że krytyka ma służyć naprawie związku, a nie wzajemnemu obrażaniu się.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here