para
Źródło: Źródło: https://favim.com/image/301628

Czy seks podczas miesiączki to dobry pomysł? Przekonajmy się!

Jeśli rozpoczęłaś już współżycie ze swoim chłopakiem, to pewnie obojgu z Was przeszedł przez myśl seks podczas okresu. Być może rozmawialiście już na ten temat i nie skreśliliście tego pomysłu. W tym wpisie przyjrzymy się temu bliżej.

UWAGA! Choć jest to mało prawdopodobne, to kochając się podczas okresu można zajść w ciążę. Jeśli nie stosujesz antykoncepcji hormonalnej, pamiętajcie o zabezpieczeniu. Teoretycznie miesiączka przypada w trakcie dni niepłodnych, jednak w okresie dojrzewania cykle są nieregularne, dlatego lepiej nie ryzykować.

Seks podczas miesiączki – tak czy nie?

Przede wszystkim zanim się na to zdecydujecie, powinniście o tym porozmawiać. Jeśli temat okaże się zbyt krępujący, to może lepiej sobie odpuścić? Nie warto robić nic na siłę, pamiętaj o tym!

Zaufanie to podstawa! Oboje musicie nastawić się na to, że możecie się trochę pobrudzić, dlatego pamiętajcie o ręczniku, ale przede wszystkim upewnijcie się, że jesteście na to gotowi.

Podczas okresu możesz (wbrew pozorom) potrzebować dodatkowego nawilżenia, dlatego Twój partner powinien być ostrożny i delikatny.

W te dni, jesteś bardziej narażona na infekcje, dlatego szczególnie zadbajcie o higienę (prysznic przed i po nie będzie w tym wypadku przesadą).

Dlaczego warto?

Seks działa kojąco i może załagodzić ból brzucha (oczywiście nie u każdego to działa, ale wiele dziewczyn to potwierdza). Ponadto jeśli się na to zdecydujecie, staniecie się sobie jeszcze bliżsi (oczywiście jeśli oboje jesteście na to gotowi i tego chcecie).

Dlaczego nie warto?

Nie oszukujmy się – nie każdy lubi widok krwi i Twój ukochany może się do tej grupy zaliczać. Także my możemy mieć opory, szczególnie że w te dni czujemy się nieświeżo i ogólnie mało komfortowo. Jeśli nie jesteście pewni czy tego chcecie to lepiej się wstrzymajcie. To w końcu tylko kilka dni, więc z pewnością uda Wam się tyle wytrzymać 🙂

Seks podczas miesiączki

Źródło zdjęć: http://favim.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj